sám sobě štítem!

tipy & rady

nouzový bivak "SOL Emergency Bivvy" od Adventure Medical Kits

sol_blog

Ve středu 22.1. jsme využili nepříznivého počasí (sníh a teploty -2st.) a vyzkoušeli nouzový bivak SOL zn. Adventure Medical Kits. Můžeme potvrdit, že je vyroben z dostatečně pevného materiálu, který je nejen odolný proti roztrhnutí, ale rozměr 213x91 cm zaručuje, že se do něj nasouká bez nejmenších problémů v podstatě každý.
Materiál, ze kterého je vyroben, zachovává tělesné teplo uvnitř (odráží ho) a je vodě i větru nepropustný. Jak jsme na vlastní kůži zjistili, funguje v praxi velice dobře, ale podmínkou je zajistit si odizolování od země.
Tahle věcička by neměla chybět ve vašem batohu a ani v autě. Výborně bude fungovat i ve výbavě pro první pomoc jako náhrada obyčejné termofólie. Vyrábí se také ve variantě
pro dvě osoby.

test nábojů s hromadnou střelou - pokrytí cíle na různé vzdálenosti

broky_test_blog

Test, který může dát odpovědi na některé otázky a navést každého majitele brokovnice k provedení svého vlastního vyzkoušení závislosti typ zbraně/druh střeliva/efektivní vzdálenost použití.
celý článek

Aimpoint Zeroing Target

aimpoint_zero_targ

Švédský výrobce Aimpoint nově nabízí zajímavou pomůcku pro nastřelování zbraní s jejich zaměřovači (použitelné ale i pro jiné typy v závislosti na velikosti stranové a výškové korekce na jeden klik). Na odkazu na stránkách výrobce si můžete zvolit svůj model zaměřovače a následně stáhnout příslušný terč. K dispozici je i doporučený postup jak si zbraň se zaměřovačem jednoduše nastřelit.

SPOUŠŤOVÝ MECHANIZMUS u obranné zbraně... Co byste měli vědět, než začnete „ladit“

spmech_blog

V poslední době jsem (opět) s několika lidmi diskutoval na téma úprav spoušťového mechanizmu u obranné zbraně a proto jsem sáhl do archivu a vytáhl článek ze začátku roku 2011, ve kterém jsem se snažil toto téma nějak komplexněji pojmout a vysvětlit.
Správné ovládání spouště je jednou z klíčových součástí základní střelecké techniky a proto se mu pomocí specifických drilů důkladně věnujeme na všech úrovních výcviků.
celý článek

AEGIS BLOG