sám sobě štítem!

zbraně krátké

Nový Glock 42 poprvé v ČR

g42_blog

První kusy nové pistole Glock 42 v ráži 9mm Bw. dorazily 27.3. do ČR a díky dovozci jsme měli exkluzivní a velmi vítanou možnost vyzkoušení na střelnici. Kromě toho jsme G42 komplet rozebrali a důkladně prozkoumali...
Článek shrnuje první dojmy ze střelby a popisuje konstrukční odlišnosti G42 od stávajících Glocků. Některé z nich jsou velice zajímavé a pár věcí je jinak, než jsme u byli zvyklí!

PISTOLE vs. PISTOLE S PAŽBOU vs. PISTOLE V KONVERZI vs. PDW SAMOPAL

test_blog

Srovnávací test rychlosti použití zbraní různé konfigurace na různé vzdálenosti se zhodnocením přídavné pažby resp. karabinové konverzní sady pro krátku zbraň.
celý článek

poprvé v ČR - Glock 21 Gen4

G21G4_3G21G4_4

Teprve před pár dny se v ČR objevil nejnovější z rodiny Glocků 4.generace - model 21 v ráži .45ACP. Po prvním vyzkoušení (zatím bez střelby) a se znalostí modelů G21 a G21SF, si troufnu tvrdit, že srovnání mezi G21 a G21 Gen4 vyznívá jednoznačně pro novější typ a otevírá se tak cesta pro střelce s menší rukou toužící po Glocku v této ráži. Subjektivně vyznívá toto srovnání jednoznačněji než mezi G17 a G17 Gen4...
Podle informací od dovozce už se jich několik distribuovalo k prodejcům v ČR, takže toho svého můžete směle kontaktovat.
bližší info

AEGIS BLOG