sám sobě štítem!

2013

Vánoce jsou tady Happy

Vánoce2013_452

proběhl INSTRUKTORSKÝ KURZ pro příslušníky ozbrojených složek

instr2013_blog

V listopadu 2013 se konal Instruktorský kurz „Moderní trendy a metodika střelecko-taktické přípravy“, který je už od počátku (první kurz proběhl už v roce 2009) je určen pouze pro příslušníky ozbrojených složek s přímým vztahem ke služební přípravě.
celý článek + rozšířená fotogalerie na FB

výcvik pro Českou zbrojovku

czub_k5b_blog

Začátkem října 2013 jsme na poptávku České zbrojovky uspořádali specifický kurz. Pro vybranou skupinu pracovníků CZUB, která se zabývá vývojem a testováním zbraní (a mj. také prochází dlouhodobě našimi standardními kurzy), jsme připravili podle zadání program zaměřený na problematiku dlouhých zbraní (útočných pušek).
Dvoudenní výcvik zahrnoval praktické seznámení s metodikou Aegis pro dlouhé zbraně, ve kterém se mj. provádělo testování souboru konkurenčních zbraní a různé konzultace vč. tématu krátkých zbraní a příslušenství. Pro nás bylo “na oplátku” přínosné se nechat profesionálně seznámit mj. s puškami BREN v několika jejích variantách.
Na výcviku se cíleně testovaly i některé novinky z produkce CZUB, o kterých se bohužel ještě nedá cokoli bližšího zveřejňovat. Ale je se rozhodně na co se těšit!
fotogalerie na FB

proběhl kurz K5

K5_112013_blog

O víkendu 2-3.11.2013 se jako poslední kurz sezóny 2013 na otevřené střelnici konal kurz K5 “Samonabíjecí puška”. Počasí nám vůbec nepřálo a tak byl výcvik nejen příležitostí k seznámení se s naším systémem pro dlouhé zbraně, ale pro účastníky i testem své pušky, vybavení a sebe sama. I z tohoto pohledu mnozí mají nové cenné poznatky, ze kterých si mohou něco vzít…Ze zbraní tradičně dominovaly samonabíjecí verze Sa58 v ráži 7,62x39, ale na kurzu se objevilo i několik pušek AR-15 (.223Rem) a jedna karabina JRC v ráži 9mm Luger.
Díky všem za účast a doufáme, že jste si z kurzu odnesli to, pro co jste přijeli : -)
fotogalerie na FB

testování čelovky Nitecore HC50

hc50

Značka NITECORE představila čelovku HC50 - první ve svém sortimentu. Při svém uvedení na trh mě natolik zaujala, že jsem se přihlásil do celosvětové testovací kampaně výrobce.
Dnes jsem se dověděl, že jsem byl jako jeden z deseti vybrán a bude mi svítilna poskytnuta k otestování. Těším se a výsledná recenze bude k dispozici samozřejmě i zde.

hc50testers_blog

proběhl kurz K1

k1_10_13_blog

17-18.10.2013 proběhl poslední letošní kurz K1 „Základy obranné střelby“. Obsahem to byl sice tradiční úvodní kurz našeho výcvikového systému, ale výjimečný byl v tom ohledu, že jsme ho experimentálně vyhlásili ve všední dny.
Snahou bylo vyjít vstříct velkému zájmu při omezené možnosti kam přidat standardní víkendový termín a mile nás překvapilo, jak rychle se i tento kurz naplnil. Bereme to do budoucna jako jednu z cest k rozšíření počtu kurzů v sezóně.
fotogalerie na FB

proběhl kurz K3

K3_blog_13

První říjnový víkend 5-6.10.2013 proběhl ( jediný letošní ) kurz K3 “Expert”. V neočekávaně pěkném počasí proběhly dva intenzivní dny výcviku zaměřené na pokročilé techniky a témata spojená s obrannou střelbou - střelba CQS na krátkou a kontaktní vzdálenost, fungování po námaze a při nestandardních okolnostech, nouzové manipulace a techniky po zranění, střelba za pohybu, využití automobilu, obrana vlastní zbraně a proti zbrani atd. Také bylo připraveno několik, různě zaměřených, modelových situací a drilů “pod tlakem” pro cílené testování střeleckých dovedností a návyků a tím ověření efektivity předchozího tréninku.
fotogalerie na FB

Pozn. Některé části kurzu nejsou záměrně ve fotogalerii dokumentovány, aby plnily zamýšlený efekt i pro budoucí účastníky tohoto kurzu.

lékárnička AFAK se slovenským vojákem v Afghánistánu

"Dobrý deň, rád by som sa s vami podelil o fotografie, ktoré boli vytvorené počas misie v Afganistane. Zavedenie AFAKu do Vašej ponuky mi prišlo práve vhod a tak som si jeden pred nasadením zadovážil aj v púštnej kamufláži a zavesil ho na vestu. Váš AFAK ma sprevádzal počas celého nasadenia a bol plnohodnotným doplnkom môjho osobného vybavenia."

afak_asr_blog

Fotografie a zpráva jsou od Lukáše O., příslušníka Armády SR, kterému velice děkujeme! Další fotografie od něj najdete ve fotoalbu na FB.

V minulých dnech se v médiích objevila také
fotografie policisty s naším AFAKem na výstroji, zasahujícího v rámci velkého cvičení s tématem "aktivního střelce", které proběhlo v pátek 4.10. v jednom pardubickém gymnáziu.

Vždycky nás potěší vidět, že věci, které vyrábíme a dáváme jim své jméno, dobře slouží a majitelé jsou s nimi spokojeni.
Máte-li podobné fotky (odkudkoli, kde naše produkty nosíte, vozíte a používáte), budeme rádi, když se s námi o ně podělíte.

proběhl kurz K2

k2_blog_9_13

O víkendu 21-22.září proběhl další z výcvikových kurzů podzimní části sezóny 2013 - kurz K2 “Pokročilé techniky obranné střelby”.
fotogalerie na FB

test nábojů s hromadnou střelou - pokrytí cíle na různé vzdálenosti

broky_test_blog

Test, který může dát odpovědi na některé otázky a navést každého majitele brokovnice k provedení svého vlastního vyzkoušení závislosti typ zbraně/druh střeliva/efektivní vzdálenost použití.
celý článek

svítilna “Elzetta High Output Flashlight” PRVNÍ OFICIÁLNÍ PŘEDSTAVENÍ

B331_&_C133_blog

Na veletrhu Shot Show 2013 začátkem roku byl výrobcem avizován příchod novinky , svítilny Elzetta s vyšším výkonem – a konečně je tady!
Jedná se v podstatě o novou hlavu s novou elektronikou AVS (Automatic Voltage Sensing), která poskytuje svítilně
nové vlastnosti. Především nově hlava s názcem “High Output AVS Head” umí rozpoznat, je-li připojena k tělu 2C nebo 3C (lišící se počtem baterií a tím i dodávaným napětím 6 resp. 9V) a podle toho poskytovat různou kombinaci světelný výkon (světelný tok) / výdrž na baterie. U původního modelu M60, který se ale bude samozřejmě vyrábět i nadále, se měnila pouze doba svícení.
Nově konstruovaná hlava svítilny má také výměnný koncový prstenec (Standard vs. Ozubený ) a také samotnou čočku (výměna při event. poškození resp. volba mezi zaostřeným a rozptýleným kuželem světla)

Parametry nových svítilen jsou:
Elzetta Bravo = 650lm po dobu 90min
(tj. tělo 2C + hlava AVS)

Elzetta Charlie = 900lm po dobu 105min
(tj. tělo 3C + hlava AVS)

Více informací na
webu výrobce , představovacím videu a facebookových stránkách Elzetta CZ a Světelný Guru. Výhradním zástupcem profesionálních taktických svítilen Elzetta v ČR je firma S-Gear.

výstava "NOŽE 2013" Příbram

noze_pribram_2013

Letos se opět, již po dvaadvacáté, konala mezinárodní výstava nožů a chladných zbraní – NOŽE 2013.
Tato prestižní akce je pořádána v Kulturním domě v Příbrami a to většinou na začátku měsíce září (o víkendu) - letošní ročník připadl na sobotu 7.9. a neděli 8.9. Na výstavě byli k vidění nejen různí řemeslní výrobci – nožíři, kováři, rytci, šperkaři, ale samozřejmě i tovární výrobci nožů či chladných zbraní. Součástí této prodejní výstavy byl i zajímavý doprovodný program (ukázky kování, živá country hudba, exhibice zacházení s bičem, vystoupení skupin zaměřených na bojová umění atp.). Kdo tedy i v tomto roce navštívil příbramskou výstavu, tak určitě nelitoval.
fotogalerie na FB

Aimpoint Zeroing Target

aimpoint_zero_targ

Švédský výrobce Aimpoint nově nabízí zajímavou pomůcku pro nastřelování zbraní s jejich zaměřovači (použitelné ale i pro jiné typy v závislosti na velikosti stranové a výškové korekce na jeden klik). Na odkazu na stránkách výrobce si můžete zvolit svůj model zaměřovače a následně stáhnout příslušný terč. K dispozici je i doporučený postup jak si zbraň se zaměřovačem jednoduše nastřelit.

Japonská policie a její donucovací prostředky

japan_blog_tit

Přinášíme zajímavý článek o specifickém vybavení policejního sboru v Japonsku, kam se letos opět vydal Martin Hradecký, jeden z instrukorů Akademie Aegis.
Koho Japonsko a zejména jeho historie zajímá, může se na naší facebookové stránce také podívat na fotoalbum ze zmíněné cesty.

mimořádný termín kurzu K1 "Základy obranné střelby"

k1blog_9

Zdravíme všechny naše příznivce a zájemce o kurzy.
Plán kurzů na podzimní zbytek sezóny na venkovní střelnici je hotový, ale už teď víme, že poptávka bude větší než nabídka. Počty víkendů pro různé druhy kurzů, které chceme udělat, nejsou bohužel nafukovací a také máme spoustu dalších výcviků a činností, které v plánování kalendáře hrají roli.
Proto jsme se rozhodli k neobvyklému kroku a to
vyhlášení kurzu K1 “Základy obranné střelby” na všední dny, konkrétně na termín 17-18.10.2013, tedy čtvrtek a pátek.
Je nám jasné, že to pro část zájemců nebude z různých důvodů přijatelné resp. méně než o víkendu, ale v současné době jinde volno nenajdeme. Věříme, že i tak to některým z vás přijde vhod a dá možnost kurz absolvovat.
Máte-li o kurz K1 v tomto termínu zájem,
přihlašovací formulář je vám k dispozici.

systém přihlašování na kurzy aneb jak to funguje...

Dobrý den všem,
na základě administrace přihlášek na poslední kurz (právě proběhlý K1 po prázdninové pauze) a několika emailů, které jsem v této souvislosti řešil, si dovolím veřejnou odpověd resp. úvahu na téma:
“Jak se mám dostat na váš kurz resp. hlásím se už po několikáté a stejně se nevejdu…” Právě kurzů K1 se téma týká nejvíce, protože je to první kontakt s námi a s tím, jak fungujeme.

Ano,
základní princip je "kdo dřív přijde, ten dřív mele" s tím bonusem, že kdo předem projeví zájem (emailem, zprávou na fb, kontaktním formulářem z našeho webu), tomu je info o termínu zasláno předem resp. předtím, než se zveřejní.
Tím je dána šance se přihlásit včas o něco větší, než kdybychom jen vyvěšovali termín na webu a facebooku. A ano, ve stávajícím systému je tedy výhodou být "připojen",
hlídat si náš web/blog a odebírat novinky z facebooku.

Tedy není to zádné plánovité zvýhodňování/znevýhodňování kohokoli - kromě zmíněného přednostního informování emailem. Pokud bychom dali termín jen na web, tak je kurz naplněn do 24-48hod...
Jsme rádi, že je o naše kurzy zájem a poptávka výrazně převyšuje nabídku (např. na poslední kurz K1 se na 16 míst přihlásilo 52 lidí… ) a vážíme si těch, kteří mají zájem. Nicméně chceme držet, z našeho pohledu, jasná pravidla, se kterými jsou všichni otevřeně seznámeni.

Nejsme ani lékařská pohotovost ani jiný subjekt, poskytující "službu", kde by o pořadí rozhodovala akutnost stavu (jak bylo přirovnáváno v jednom emailu) nebo jiné obecně akceptovatelné pořadí priority.
Jsme subjekt, který poskytuje službu na komerční bází, a pokud se např. vyhlásí nějaký termín kurzu, tak objektivně jediné "spravedlivé" hledisko jeho naplňování je pořadí došlých přihlášek. Protože naopak, pokud bychom z přihlášek chtěli vybírat, filtrovat a upřednostňovat na základě nějakých kritérii, založených na subjektivním pohledu, tak bychom se chovali nefér. Resp. bychom museli otevřeně deklarovat, že se sice každý může přihlásit, ale teprve pak si z nich budeme vybírat a to není naše cesta.

Veřte, že nás mrzí, že se často nepodaří hned uspokojit něčí zájem přijet na kurz, ale to maximum, co můžeme udělat, je vážné zájemce informovat přednostně emailem a dát tak šanci se přihlásit, dříve, než tu možnost bude mít každý návštěvník našeho webu/facebooku.

Shrnuto: máte-li zájem o naše kurzy, napište nám a budete vedeni v příslušných seznamech a před konáním dostanete přednostně info o konkrétním termínu se šancí se přihlásit. Pokud bude datum vyhovovat, pošlete přihlášku a počkejte na potvrzení místa na kurzu.

Díky za pozornost a budeme se na vás těšit, třeba ještě v podzimní části sezóny
: -)

proběhl kurz K1

K1_8_2013_blog

O víkendu 31.8.-1.9.2013 proběhl po prázdninové pauze další z našich výcviků – kurz K1 „Základy obranné střelby“.
Opět se sešla pestrá skupina účastníků, čerstvým držitelem ZP počínaje a zkušeným policejním instruktorem konče, aby absolvovala dvoudenní úvodní kurz do systému Aegis. Zajímavostí bylo, že se na tomto kurzu sešla (neobvykle) skoro polovina majitelů jiných zbraní než Glocků, konkrétně 3x Walther P99 a PPQ, 3x Sig P226 a 228 vč. P226 DAK .40S&W Homeland Security Limited Edition a 1x CZ 75D.
Každý měl šanci poznat a pochopit, jakým způsobem připravujeme majitele zbraně na její nošení a případné použití, co je pro nás důležité a proč se snažíme to předávat dál. Všichni na sobě udělali kus práce a odjížděli s množstvím nových informací, zkušeností a poznatků, se kterými můžou dále pracovat a rozvíjet se po stránce střeleckých dovedností i „naladění hlavy“. Ano, po dvou dnech jsme někomu možná tak trochu spláchli hračky do kanálu, jinému otevřeli oči, další přehodnotili své vybavení, no a někdo měl K1 jako „nutné zlo“ a už se těší na K2 ... ale to je naše práce a náš styl, kterým fungujeme už čtrnáctý rok a nebudeme ho měnit : -)
Děkujeme všem za účast a nasazení a budeme se těšit v budoucnu na setkání na dalších kurzech.
fotogalerie na FB

ARNIS & BALARAW FIGHTING CLUB v novém!

03aa_blog

Spřátelený ARNIS & BALARAW FIGHTING CLUB má nové působiště!
Od září 2013 má soukromý klub ABFC zaměřený na výuku sebeobrany a boje s chladnými zbraněmi (krátká tyč/teleskopický obušek, nůž)
NOVÝ TRÉNINKOVÝ PROSTOR.
Nachází se v Praze 7 - Holešovicích, na adrese Ortenovo náměstí 542/16, budova D České Pošty (vedle Rádia Impuls). Vchod je přes vrátnici z ulice U Pergamenky. Tréninky se konají vždy v úterý a ve čtvrtek a od 18:00 do 19:30 a
pouze během měsíce září probíhá nábor nových žáků.
Podmínkou zápisu do klubu je aktivní účast na jednom zkušebním tréninku. Ten je zdarma a přístupný všem (s sebou jen oblečení a obuv do tělocvičny). Pravidelné tréninky ani zkušební lekce nejsou přístupny jen "na podívání“, opravdu se vyžaduje aktivní účast! Tréninky vedou instruktoři Martin Hradecký a Mario Tachecí.
Více info také na
FB profilu ABFC

01aa

proběhl AEGIS TRAINING CAMP 2013

atc2_452

14-16.8. 2013 proběhl historicky první AEGIS TRAINING CAMP!
Byl to třídenní intenzivní trénink, navazující na obsah našich standardních výcvikových kurzů, jehož cílem bylo zdokonalování individuálních střeleckých dovedností, rozšíření a upevňování bezpečnostních a taktických návyků různorodou formou specifických drilů a modelových situací.
Díky všem účastníkům za skvělý přístup, nasazení a vytvoření takové atmosféry, díky které byla tahle akce nejen dobrým tréninkem, ale i zábavou a celkově příjemným zážitkem. I v to jsme při plánování a sestavování téhle skupiny doufali : -)

Fotogalerie na FB

bývalá základna nukleárních raket SSSR Muzeum studené války Plokštiné, Litva

plokstine_blog

Budete-li někdy cestovat do Pobaltí, máme pro vás námět na výlet s tématikou vojenské historie - bývalou základnu sovětských raketových vojsk, kde byly umístěné nukleární rakety. Najdete ji v litevském Plokštiné.
celý článek

příslušníci PPÚ Trnava na našem kurzu

Kurzu pro ZJ KŘ Jmk se účastnili také příslušníci slovenské zásahové jednotky (Pohotovostný Policajný Útvar) PPÚ Trnava a velice rádi se podělíme o zpětnou vazbu, kterou jsme právě dostali emailem. Chlapi děkujeme, vážíme si toho a budeme se těšit až se znovu potkáme!

“Ahoj,
uvodom by som Vam za nas, ale aj za cely utvar PPU Trnava chcel velmi pekne podakovat za vysoko kvalitny a profesionalny kurz, ktory sme s Vami absolvovali v Brne. Pocas mojej 15 rocnej policajnej kariery a pri 3 medzinarodnych misiach, som zazil len velmi malo tak kvalitnych a komplexnych instruktorov s takym odbornym pristupom ako Vy. Spolu s kolegom sme si odniesli len pozitivne hodnotenie a maximalne sme si kurz uzili.
Dakujeme este raz velmi pekne a mozem ta ubezpecit ze sme sa stali velkymi fanusikmi AEGIS Academy !!! “

policia_fb2

kurz "Skryté nošení & VIP ochrana" pro Zásahovou jednotku KŘ Policie Jmk

zj13_blog

Na začátku července 2013 proběhl další z našich výcviků pro policejní Zásahovou jednotku Jihomoravského kraje, kterého se také účastlili příslušníci PPÚ Trnava, tj. obdobné jednotky ze Slovenska.
Kurz byl specificky zaměřený na vybrané
pokročilé techniky s krátkými zbraněmi a oblast skrytého nošení, použití svítilny se zbraní + seznámení se základními principy a technikami osobní ochrany v podmínkách “low profile”.
celý článek + rozšířená fotogalerie na FB

nová spolupráce: Akademie Aegis & VERTX

vertx_fb_blog_452

Velice rádi tímto oznamujeme oficiální spojení Akademie Aegis s produkty americké firmy VERTX. Tento výrobce oblečení nabízí velmi kvalitní a funkční vybavení, které známe a k plné spokojenosti používáme už pár let.
Teď, když se zástupcem značky VERTX stal Proarms CZ, domluvili jsme bližší spolupráci pro její prezentaci v České republice. Přesně v duchu toho, že co známe, používáme a jsme s tím spokojeni, rádi budeme propagovat a doporučovat.
Udělejte si čas a zajeďte se podívat do prodejny Proarms Outdoor Center v Praze, kde můžete sortiment VERTX vyzkoušet.
celý článek

ochranné pomůcky při střelbě nenosí jen idiot...

zranění_blog

Nepoužívat při střelbě resp. při pobytu na střelnici ochranné pomůcky není znakem “tvrďáctví”, ale naprosté hlouposti a nebo (v lepším případě) “jen” neinformovanosti a podceňování rizika.
Za těch mnoho let, co se v rámci práce, sportu atp. vyskytujeme na střelnicích, jsme viděli spoustu zranění, kdy střelec dostal zásah odraženou střelou nebo střepinou z pláště střely, případně i nábojnicí vyhozenou ze zbraně…a mnohdy se zdálo, že to i odporovalo fyzikálním zákonům. A vůbec neplatí, že by se např. ochranné brýle měly používat jen při střelbě na kovové terče!
Představte si, že by člověk na fotce nedostal onen zásah střepinou do tváře, ale do oka nechráněného brýlemi… Potřebuje to další komentář? Mimochodem, i k tomuto poranění došlo při střelbě na papírové terče zavěšené na na drátech (tj. ani žádná konstrukce, od které by se to mohlo odrazit), za kterými byl zemní val částečně ještě odcloněný gumovými pásy – to vše na docela dlouhou vzdálenost.
Znovu a znovu připomínané poučení a naše jasné doporučení zní:
Používejte ochranné pomůcky, zejména kvalitní ochranné brýle na střelnici VŽDY ! Prostě, přijdu na střelnici = nasadím brýle. A sundám je až při odchodu.
Doporučujeme také brýle s co největším (ideálně balisticky odolným) zorníkem, který lépe oči chrání i ze stran resp. z různých úhlů (i autor těchto řádek dostal kdysi zásah do dolního víčka oka, kdy fragment prošel pod spodním okrajem brýlí… ).
Přemýšlejte, nepodceňujte riziko a chovejte se podle toho !

další zajímavé kurzy Jima Wagnera

_blog

Na začátku června roku 2013 se konaly velice zajímavé úzce specializované kurzy pod vedením amerického instruktora Jima Wagnera – zakladatele Reality Based Personal Protection (RBPP). Tyto kurzy byli pořádány v německém Solingenu a to v hlavním evropském sídle RBPP, které se nachází v prostorách firmy Böker. Spolu se svým tréninkovým kolegou Mariem Tachecím z Arnis & Balaraw fighting clubu tři kurzy – TACTICAL PEN, PROTECTION OTHERS a URBAN SURVIVAL - absolvoval i Martin Hradecký z Akademie Aegis.
celý článek

PROARMS OUTDOOR CENTER

poc

Rádi bychom Vás informovali, že jedna z firem, se kterými dlouhodobě spolupracujeme - PROARMS CZ - otevřela novou prodejnu s názvem PROARMS OUTDOOR CENTER jako největší prodejnu se sortimentem vybavení pro střelce, lovce, ozbrojené složky, outdoorové nadšence atd.
Najdete ji na adrese
Komerční zóna Průhonice – Čestlice, V Oblouku 266, 252 43 Praha-východ. Na původní adrese Hypšmanova 953, Praha 4 zůstává pouze sídlo firmy a bez předchozí dohody, zde nebude vydáváno žádné zboží.
Hlavním důvodem změny prostor byla potřeba zlepšit servis pro zákazníky, rozšířit celkovou nabídku - udělat ji ještě více komplexnější a především poskytnout vhodnější a více reprezentativní prostory pro prezentaci produktů předních světových výrobců, které firma PROARMS CZ v ČR zastupuje.


Co bude v PROARMS OUTDOOR CENTER jinak?
Především je stanovena pevná otevírací doba, s individuální možností odběru zboží i mimo ni. Nové prostory umožňují i výrazné navýšení skladových zásob, jejich lepší prezentaci a rozšíření sortimentu.

Na více jak 500m2 naleznete mimo jiné i širokou nabídku:
- zbraní a střeliva
- potřeb a komponentů pro přebíjení
- puškohledů, dalekohledů a montáží
- oblečení a obuvi
- nožů
- doplňků, příslušenství a vybavení pro lov, sportovní střelbu a služební použití

Více informací na http://www.proarms.cz/outdoor-center/ a budeme Vás na AEGIS BLOGu také průběžně informovat o zajímavých novinkách. Jednu z nich můžete očekávat už příští týden...

proběhl kurz pro osobní strážce

os_13_blog

V termínu 24-28.6.2013 proběhl specializovaný kurz pro osobní strážce. Tento kurz se pořádá jednou ročně, na konci června, už od roku 2007.
I letos se sešla pestrá směsice účastníků, vč. dvou ze Slovenska, aby absolvovala intenzivní týden, poskládaný z mnoha teoretických a praktických bloků. Cílem je poznat co obnáší práce osobního strážce a metodiku Aegis pro tuto oblast, jejíž garantem je díky své profesní minulosti Martin Hradecký.
Na výuce se podílelo celkem sedm instruktorů, vč. externistů – odborníků na tu kterou specifickou oblast. Např. profesní sebeobranu vedl Petr Macháček, trenérská legenda MMA a Muay-Thai, první pomoc učil Jaroslav Duchoň z Czech Association of Combat Medics, základy obranně technické prohlídky vysvětloval Leo Aubrecht ze společnosti Comeflex a další instruktoři vyučovali např. preventivní pyrotechnickou prohlídku, sledování a proti-sledování, obrannou jízdu atd.
fotogalerie na FB

cvičení “Aktivní střelec Metro 2013”

cviceni-metro-Florenc-(7)

26.6. se v Praze, v prostorách metra Florenc, konalo velké cvičení s námětem “šíleného střelce”, na kterém se podílelo 450 figurantů a 150 zasahujících policistů, strážníků, záchranářů, hasičů a dalších složek…
Velice rádi jsme přijali pozvání a poptávku organizátorů tohoto cvičení přijet odprezentovat naše pouzdra na výbavu první pomoci AFAK a miniAFAK, spolu s moderním zdravotnickým materiálem, pro který jsou určená.
celý článek

proběhl kurz K8

k8_blog_tit

15.června proběhl kurz K8 „Týmová spolupráce“.
Název možná evokuje mnohé, ale nečekejte za tím akční věci typu „útok na ropnou plošinu“ atp. Tým jsou už i dva... Tento kurz je postaven primárně pro účastníky z civilního sektoru (i když i lidé z ozbrojených složek si z něj odnáží užitečné techniky a principy) resp. se zabývá „týmovou spoluprací“ i např. z pohledu řešení problémové situace s partnerem/partnerkou, členy rodiny atp.

Kromě základního tématu, tj. nácviku fungování dvojice v různých situacích a prostředích (prohledávání prostoru a pohyb v něm, řešení situace při napadení automobilu, týmové střelecké drily… ) vede jeho absolvování k cílenému zvyšování psychické odolnosti. Podmínkou pro tento výcvik je úspěšné absolvování kurzů K1, K2 a K3 a zvládnutí nejen střelecké techniky na odpovídající úrovni, ale především prokázání bezpečnostních návyků na maximální úrovni.
Kurz K8 je nejvyšší a nejnáročnější z řady našich standardních kurzů a svým obsahem také dává dobrý předpoklad pro otestování sebe sama i předchozího tréninku a přístupu k přípravě na možné krizové scénáře.
fotogalerie na FB

střelecká soutěž velitele Hradní stráže

hs_tit_452a

Akademie Aegis byla jedním z partnerů akce “Střelecká soutěž velitele Hradní stráže”, která proběhla 11.6.2013 v Poříčanech. Tento tradiční závod je určen pro jednotlivce resp. tříčlenná družstva z ozbrojených složek a skládal se z disciplín střílených zbraněmi výzbroje Hradní stráže – pistole CZ Phantom, samopalu CZ Scorpion EVO 3 a pušky vz.52/57.
celý článek
fotogalerie na FB

Aegis chest rig & CZ 805 Bren ?

DWC_4161xx

Lze použít Chest rig Aegis se zásobníky do CZ 805 BREN ?
Tak tuhle otázku občas dostáváme... a konečně jsme měli možnost to vyzkoušet a můžeme kvalifikovaně odpovědět.
Ve chvíli, kdy je zásobník uvnitř pouzdra, tak jeho "tasení" problém není a z tohoto pohledu zní tedy odpověď ANO - zásobníky se tam vejdou a jdou používat. Trochu grif však vyžaduje jeho zasunutí dovnitř - a ano, důvodem je onen tak často v podobné situaci diskutovaný "lem" na zásobníku.
Ale jde to a časem, až se pouzdro trochu zajede, tak to půjde určitě ještě o kousek lépe než u nového chest rigu, na kterém se to zkoušelo.

Untitled 2

Muzeum čepelí v Solingenu

solingen_blog_tit

Pokud se zajímáte o chladné zbraně a zavítáte do německého Solingenu, velice doporučujeme navštívit Klingenmuseum ( Muzeum čepelí ), které patří mezi nejstarší muzea podobného typu v Evropě. V budově bývalého kláštera je zde pro návštěvníky připravena rozsáhlá expozice chladných zbraní a nástrojů, a to od doby kamenné, přes dobu bronzovou a železnou, až do moderní současnosti.
celý článek
fotogalerie na FB

proběhl kurz K9

K9_blog

9.6.2013 proběhl kurz K9 „Skryté nošení“.
Tento tématicky zaměřený jednodenní výcvik sleduje dva cíle: 1) podrobně se věnovat problematice skrytého nošení a specifickým technikám tasení zbraně z různých typů oblečení (bunda-vesta, svetr-mikina, košile, dlouhý kabát atd.), 2) intenzivní drilový trénink základních technik (identifikace cíle - opakované výstřely - správný poměr rychlosti a přesnosti střelby atp.) s důrazem na rozvíjení a zdokonalování potřebných návyků z úvodního kurzu K1.
Samostatný blok je věnovaný nošení a tasení zbraně z ledvinky (pro každého máme na vyzkoušení nejnovější ledvinku Aegis 3.generace), tasení v sedě a jiných polohách atd.
V kurzu se probírají zásady profesionálního skrytého a utajeného nošení zbraně, volba a výběr oblečení nebo různé „triky“ které vám zjednoduší „život se zbraní“.

Fotogalerie na FB

svítilny ELZETTA v ČR!

elzetta_blog

Po roce nošení, používání a cíleného testování jsem dokončil souhrnný materiál k taktickým svítilnám Elzetta, které se na mé doporučení začaly do ČR oficiálně dovážet.
Co to Elzetta je a co umí se můžete dozvědět v rozsáhlém dvoudílném článku:
1)
Elzetta – profesionální taktické svítilny z USA
2)
Elzetta – průvodce výběrem

elzettacz_fb
K 7.6. byla také spuštěna facebooková stránka Elzetta CZ

nový produkt Aegis - miniAFAK

mA_5_452

Představujeme novinku nesoucí značku Aegis - kompaktní pouzdro pro základní výbavu první pomoci s názvem „miniAFAK“.

Je určené
na primární vybavení určené pro neodkladnou první pomoc při nejzávažnějších, život ohrožujících zraněních, jako je např. masivní končetinové krvácení atp. – tj. kombinaci zaškrcovadla (typ SWAT-T nebo SOFTT-W ) a tlakového obvazu (4” izraelský ) + gumové rukavice.

kompletní info

AEGIS TRAINING CAMP 2013

atc_452

Pro zájemce o zlepšení svých střeleckých dovedností a schopností je poprvé připraven intenzivní tréninkový program pod vedením instruktorů Aleše Vondráčka a Martina Hradeckého:

AEGIS TRAINING CAMP

Termín: 14-16.srpna 2013 ( St-Pá )
Cena: 4500Kč/os.
Střelivo: 1500ks /os. nábojů do krátké zbraně
Pozn.: pokud budou mít všichni účastníci i dlouhé zbraně, budeme část věnovat i jim

Podmínka účasti: absolvování kurzů K1 a K2


Co můžete čekat?
- třídenní, obsahově nabitý trénink
- nové tréninkové drily a cvičení
- různá témata obrany se zbraní i bez
- vyzkoušení zajímavých zbraní a dalšího vybavení
- a různá další překvapení…

Pro další podrobnosti nás vážní zájemci můžou kontaktovat na info@aegisteam.cz nebo ales.vondracek@volny.cz

Tactical Cup 2013 z pohledu závodníka

Untitled 2a

Stejně jako loni, i letos po absolvování střelecké soutěže Tactical Cup 2013 sepsal Marek Hvížďala svůj pohled na něj z pozice závodníka
celý článek
fotogalerie ze závodu na FB

proběhl kurz K5

K5_5_2013_blog

O víkendu 25-26.5. proběhl kurz K5 „Samonabíjecí puška“. Nedělní počasí, které by nejlépe charakterizovala hláška Josefa Kemra z filmu Na samotě u lesa, rozhodně aspirovalo na zápis do první pětky nejhorších počasí za celých těch čtrnáct let, co pořádáme kurzy. Od rána do večera padala z nebe vode, jen její intenzita se měnila...a k tomu teplota pod 10 stupňů. Ale zase, když bychom na tom chtěli najít něco pozitivního, to byla dobrá „laboratoř“, která otestovala střelce i jejich vybavení. BTW, není špatné počasí, je jen špatně oblečený střelec : -)
Sešla se pestrá směsice účastníků, od policejních instruktorů po „běžné civilisty“ a bylo to znát i na škále zbraní na kurzu. Mimo samonabíjecích verzí Sa58 (kterých je vždy většina), se tady objevily i zbraně různých dalších konstrukcí a ráží jako HK MP5, HK G36, MiniBeryl nebo AK. To je pro nás vždycky dobře, protože se projeví univerzalita našeho systému ovládání zbraně a střeleckých technik.
V rámci kurzu „odešly“ dvě zbraně, dva popruhy a mnozí přehodnotili tuning svojí zbraně resp. své vybavení. I když se podmínky na průběhu (hlavně časovém plánu) výcviku trochu podepsaly, byl to z našeho pohledu určitě povedený kurz - dobrá skupina lidí, jejich vysoké nasazení i bezpečný průběh a splněný cíl, tj. ukázat a co nejlépe naučit náš systém a metodiku pro dlouhé zbraně. Díky všem za účast a doufáme, že se vám kurz líbil : -)
Fotogalerie na FB

Dagooc Arnis System

DAS_tit_452

V dubnu 2013 se Martin Hradecký z Akademie Aegis opět vydal na Filipíny. Důvodem návštěvy byl soukromý trénink pod přímým vedením Punong Guro Rodela Dagooca a to v umění Classical Arnis a Dagooc Arnis System.

Z této cesty vznikly tři články, které najdete na níže uvedených odkazech:
Dagooc Arnis System – seznámení se systémem a jeho zakladatelem + trénink na Filipínách
Smoking Sticks – článek věnovaný výrobě tréninkových ratanových tyčí a dalších zbraní v rodinné firmě R.Dagooca
Zajímavosti z Filipín - co všechno jsou Filipíny...

výcvikové kurzy pro BIS

bis_1_fb

Na konci dubna proběhl první ze série plánovaných oficiálních výcviků pro instruktory střelecko-taktické přípravy Bezpečnostní informační služby (vnitřní zpravodajská služba ČR).
Už v minulém roce absolvovali někteří z nich náš Instruktorský kurz a v návaznosti na něj je obsahem dalších výcviků komplexní seznámení s metodikou Aegis, individuální zdokonalování střeleckých dovedností a další témata dle specifických potřeb této složky.

konečně teplo! Laugh

tr_452

Pravidelně pořádané skupinové tréninky byly v poslední době ve znamení spíš špatného až extrémního počasí (např. v říjnu první sníh, v lednu mrazy -16 viz. foto dole...). Ne, že by to nějak vadilo, ale v tom právě uplynulém víkendu jsme to sluníčko docela ocenili :- )

P1150899_452

proběhl kurz K1

k1_4_blog_tit

V termínu 20-21.dubna 2013 proběhl další z kurzů Akademie Aegis - K1 “Základy obranné střelby”... a už konečně s trochou jarního počasí :- )
Fotogalerie na FB

nová spolupráce: Akademie Aegis & Revision Military

rev_blog_tit_452

Velmi rádi oznamujeme navázání oficiální spolupráce s výrobcem špičkových ochranných brýlí, americkou firmou REVISION MILITARY
vice informací

zbraně na kurzech v roce 2012

stat2012_blog_tit

Pro zajímavost jsem udělal statistiku zbraní používaných na našich kurzech v roce 2012 - zahrnuje střelecké “civilní” kurzy s krátkými zbraněmi, tedy např. ne zbrojířské kurzy Glock, tam je procento jasné : -)

70% Glock
15% CZ
15% ostatní


podrobněji:
Glock = 44% G19, 40% G17, 16% ostatní (G19c, G21, G23, G26, G27)
CZ = 55% CZ75/85, 25% CZ75D, 20% ostatní (Duty, Rami, SP-01)
ostatní = Sig P228, Sig 1911, GP K100, Steyr M9-A1, HK USP, Taurus 809, SW MP9, SW 360
ráže = 90% 9mm Luger, 10% ostatní (.40SW, .45ACP, .357Mag)

nový terč Aegis T4

T4_fb_452
Terč T4 - vícezónový terč pro drily a průpravná cvičení

  • tento druh terče je určený pro drilování základní techniky a trénink principu správného poměru rychlosti a přesnosti střelby bez změny vzdálenosti od terče (vhodné např. na kryté střelnice)
  • maximální využití plochy terče pro váš efektivní trénink
  • variabilita – použití i v obráceném směru (kruhy dole)
  • barevné schéma pro lepší orientaci a přehlednost terče
  • terč je připraven pro různé způsoby označování zón (čísla, písmena, barvy… ) pro povelový, tzv. command training
  • dva malé kroužky jsou určené ke specifickým drilům pro trénink správné práce prstu na spoušti
  • celkový rozměr 70x51 cm
  • tři velikosti a tvary zásahových zón: 3x kruh ø 15,5cm, 3x obdélník 29x15,5 cm, 10x čtverec 6,5x6,5cm, male kroužky ø 2 a 3 cm (rozměry zón vč. 0,5 cm okraje)

výcvikové terče Aegis

terce_fb_452

Výcvikové terče Aegis?
Aktuálně VŠECHNY SKLADEM na eshopu
S-Gear !

střelecká soutěž TACTICAL CUP 2013

Untitled452

Zveme vás na 5.ročník závodu TACTICAL CUP, zaměřeného na obrannou/praktickou střelbu (kombinace dlouhá + krátká zbraň), který se bude konat v neděli 12.května 2013 na střelnici Fox Chloumek u Mělníka.
Opět bude připraveno 5 zajímavých situací (viz.
TC 2012), na výherce čekají hodnotné ceny od partnerů závodu a v roli ředitele závodu bude znovu působit Aleš Vondráček z Akademie Aegis.
propozice ke stažení

proběhl kurz K2

K2_3_13_blog_tit

O víkendu 30-31.března (podle kalendáře, protože jinak to spíš byl 89-90.leden...) proběhl kurz K2, první v sezóně 2013.
fotogalerie na FB

střelecko-taktický výcvik pro Útvar rychlého nasazení Policie ČR

urn2013_blog

V rámci výcvikové spolupráce Akademie Aegis a Útvaru rychlého nasazení Policie ČR proběhl v březnu 2013 další z kurzů. Tentokrát jeho zaměření (podle požadavků ÚRN) kombinovalo několik různorodých témat, viz. report
+
fotogalerie FB

10 let výročí výcvikového systému Combat Focus Shooting

cfs_10_blog

Výcvikový střelecký systém COMBAT FOCUS SHOOTING, jehož zakladatelem je Rob Pincus z USA, letos oslaví 10 let od svého představení a uspořádání prvního kurzu.
Jsme rádi, že jsme kdysi CFS objevili, absolvovali několik výcviků pod vedením Roba Pincuse a od roku 2008 jsme oficiálně certifikovaní instruktoři CFS s oprávněním ho vyučovat - jako jediní v České republice. Stále je nás v Evropě jen 11 (ČR, Německo, Švýcarsko, Portugalsko, Velká Británie), v USA je instruktorů okolo padesátky.

ještě malé ohlédnutí za IWA 2013...

Veletrh IWA 2013 v Norimberku... to nebylo jen o putování mezi stánky, ale i o setkávání s lidmi. Zvlášť fajn bylo vidět naše přátele, jako je např. Jim Smith ze Spartan Tactical, kterého jsme kdysi pro ČR objevili a měli možnost s ním několikrát trénovat.

iwa_jim_blog

Kyle Lamb - další instruktorská legenda. Je to v USA velmi uznávaná osobnost s dlouholetou bohatou vojenskou minulostí, nyní provozující svou výcvikovou firmu Viking Tactics. Známe jeho knihy, videa, výrobky, které navrhnul atp., ale není nad osobní setkání. Navíc Kyle se ukázal jako příjemný chlapík a i rozhovor s ním byl zajímavý.

iwa_lamb_blog

proběhl kurz K1

k1_3_13_blog

První kurz sezóny 2013 na venkovní střelnici, K1 “Základy obranné střelby”, proběhl o víkendu 16-17.března 2013.
Fotogalerie na FB

proběhl kurz první pomoci TRS/TECC (Tactical Emergency Casualty Care)

tecc_3_13_blog

16-17.3.2013 proběhl další kurz první pomoci “Tactical Rescue System TRS – BASIC” vedený v systému TECC (Tactical Emergency Casualty Care) instruktory M.Novotným a J.Duchoněm z Czech Association of Combat Medics.
Fotogalerie na FB

IWA 2013

iwa2013_blog

Fotoreport z veletrhu IWA 2013 - novinky a zajímavosti, jak je viděl tým Akademie Aegis.
fotogalerie na FB

kurzy pro individuální zájemce z ozbrojených složek 2013

k1os1

Také v roce 2013 pokračujeme v nabídce střeleckých kurzů za výhodnějších podmínek pro individuální zájemce z ozbrojených složek (+ IZS a Aktivní zálohy).
Spadáte-li do zmíněné skupiny a máte-li zájem o naše kurzy, ozvěte se nám (info@aegisteam.cz,
kontaktní formulář nebo zprávou na FB), abychom mohli připravit konkrétní termíny na jaro/léto.

fotosoutěž S-Gear

sg_soutez_blog
Tak vzhůru do toho Happy

1. posílejte fotky výbavy, kterou s sebou každý den nosíte (po kapsách, na opasku, ale i např. v batohu...)
2. pokud chcete, připojte krátký komentář (není podmínkou a nebude mít vliv na hodnocení )
3. připojte kontakt, na který chcete oznámit případnou výhru
4. sdělte, zda chcete fotografii uveřejnit anonymně nebo pod jménem
5. fotografie budou umisťovány na facebookovém profilu/webových stránkách S-Gear
6. fotografie se přijímají do 31.03 na emailu info@s-gear.cz
7. hodnocení:
- od 1. do 30.dubna 2013 budou fotografie k dispozici pro hlasování na
FB profilu S-Gear
- vítězná fotografie = nejvíc "lajků"
- 1.května 2013 bude vyhlášen/zveřejněn vítěz
- pořadatel si vyhrazuje udělit případně další výhru nejlepší fotografii podle svého subjektivního výběru

Urban Combatives & Lee Morrison seminář NEW BLOOD 3

UC2_tit_blog

Koncem ledna roku 2013 se uskutečnil ve Velké Británii ve městě Southampton velmi zajímavý seminář New Blood 3 pořádaný zakladatelem systému Urban Combatives Lee Morrisonem, kterého se zúčastnil Martin Hradecký, jeden z instruktorů Akademie Aegis
celý článek

Sezóna 2013 začíná! Jaká byla ta uplynulá?

sezona2012_blog

Blíží se zahájení sezóny střeleckých kurzů 2013 na venkovní střelnici, která začne v polovině března a to tradičně na střelnici Chloumek u Mělníka. Při této příležitosti si můžeme shrnout jak to vypadlo v roce minulém, na události různého typu bohatém, roce 2012.
celý článek

rozšíření nabídky zdravotnického vybavení první pomoci na S-GEARu

rs_blog

Doporučujeme vaší pozornosti nové vybavení pro první pomoc na spřáteleném eshopu S-Gear.
Kromě nových
„záchranářských“ EMT nůžek je to především přídavný řezák RipShears americké výroby, který po připojení k nůžkám výrazně zvyšuje jejich univerzálnost a rychlost rozstříhání oblečení (vč. silných látek, kůže, popruhů atp.), viz. videoukázka
Nůžky EMT se nabízí ve dvou velikostech (19 a 15cm) a škále šesti barev . Řezák RipShears buď můžete koupit samostatně v černé barvě nebo rovnou na nůžkách RipShears (různé kombinace barev).

rs_blog2

novinky ze SHOT SHOW 2013

shot-show_452

V americkém Las Vegas právě skončil 35. ročník největší světové výstavy v oboru zbraní, střeliva a všeho, co s tím blízce i vzdáleně souvisí - SHOT SHOW 2013.
celý článek

avízo nového termínu školení "Základní zbrojířský kurz GLOCK"

g_av_blog

Všechny zájemce zveme na další “Základní zbrojířský kurz GLOCK”, který se bude konat v pátek 22.2.2013 od 17,30hod. Místo konání Praha. Zájemcům bez vlastní zbraně dané značky je možné ji na kurz zapůjčit. Přihlašovací formulář k dispozici zde

nová zbraňová svítilna Inforce APL odstartovala oficiální prodej v ČR !

apl_blog_452

Od 11.1.2013 je v ČR, v eshopu S-GEAR, možné objednat novou zbraňovou svítilnu INFORCE APL, kterou máme v Akademii Aegis k dispozici a kterou po prvních zkušenostech neváháme doporučit.
fotogalerie na FB

APL2_452

Vyzkoušeli jsme... KRISS Vector CRB

kriss_blog

V “reportáži” z vánočního střílení jste si jistě všimli několika zajímavých a často nepříliš rozšířených zbraní, které ale rozhodně stojí za bližší poznání. Proto jsme některé z nich vzali na střelnici o pár dní později, abychom si je v klidu vyzkoušeli… První z krátkých reportů, psaných pro AEGIS BLOG, se bude týkat zbraně KRISS Vector CRB v ráži .45ACP.
celý článek + fotogalerie na FB

poprvé v ČR - svítilna INFORCE APL

apl_blog

Čekání skončilo a první kus nové zbraňové svítilny INFORCE APL je v České republice a dostali jsme ho na testování.
4.1.2013 proběhlo první vyzkoušení - dojmy, hodnocení a více fotek už velmi brzo...

PF 2013

PFa_blog

Tak jako už mnohokrát…i na konci tohoto právě uplynulého roku chceme poděkovat vám všem, kteří jdete stejným směrem a dáváte nám najevo svůj zájem, podporu a přátelství.
Přejeme vám do dalšího roku hodně síly a vůle překonávat překážky na cestě…

AEGIS BLOG