sám sobě štítem!

Zbrojířský kurz GLOCK - avízo termínu

g6_blog_2

20.3.2015 (pátek) se bude konat "Základní zbrojířský kurz GLOCK", který jako hlavní lektor vede Petr Dačev z MPI CZ. Místo konání Praha, začátek v 17,30hod.
Zájemcům je k dispozici
přihlašovací formulář, po domluvě je možno pistoli Glock na školení zapůjčit.

Lékárnička AFAK v multicamu

afak_mc_452

Lékárničky AFAK jsou nově k dispozici také v provedení MULTICAM (vzor „vícebarevný maskovací potisk universální” SPM Liberec).

Sezóna 2015 začíná! Jaká byla ta uplynulá?

2014_tit_blog
Na začátek roku...tradiční ohlédnutí za uplynulou sezónou

15 let Akademie Aegis - rozhovor pro Zbraně&Náboje

ZN2_15_542

V rámci výročí 15 let fungování naší Akademie Aegis, které jsme v roce 2014 oslavili, vznikl rozhovor pro časopis Zbraně & Náboje. Právě vyšel v čísle 2/2015

PF 2015

pf2015_452

Všem našim přátelům a lidem na „stejné frekvenci“ přejeme úspěšný nový rok.
I my se v něm budeme snažit pokračovat v naší činnosti jak nejlépe umíme a vycházet vstříct vašemu dlouhodobému zájmu, kterého si moc vážíme.
Takže vzhůru do roku 2015 : -)

Aegis Vánoce 2014

vanoce_blogtit

Už před docela dlouhou dobou jsme začali jezdit na dopoledne Štědrého dne 24.12. na střelnici a stalo se nám to příjemnou tradicí. Pozveme pár blízkých přátel, seženeme něco zajímavého na vyzkoušení a jedeme si užít trochu srandy.
Jaké byly “Aegis Vánoce” 2014 ?

Vánoce jsou tady Happy

AegisVanoce452

INSTRUKTORSKÝ KURZ pro příslušníky ozbr.složek ... první mezinárodní

instr2014_tit_452

V prosinci 2014 proběhl další Instruktorský kurz Akademie Aegis „Moderní trendy a metodika střelecko-taktické přípravy“ určený pouze pro příslušníky ozbrojených složek s přímým vztahem ke služební přípravě.
Účastníci
byli i tentokrát z různorodých ozbrojených složek České republiky, ale velice rádi jsme na tomto kurzu poprvé přivítali i naše přátele ze Slovenska.
celý článek

PROARMS na Facebooku

proarms_blog
PROARMS ARMORY a PROARMS OUTDOOR CENTER
se kterými máme dlouholetou spolupráci, spustili i svoje stránky na facebooku.
Náš "lajk" už mají Happy

Simunition Scenario Instructor - na výcviku v Irsku

sim_blog

Na konci října 2014 jsme měli možnost projít instruktorským kurzem „Simunition Scenario Instructor and Safety Certification Course” z programu známého kanadského výrobce výcvikového systému SIMUNITION. Kurz se konal v Irsku a Simunition ho pořádal ve spolupráci s místním distributorem a irskou národní policií v jejím hlavním výcvikovém zařízení Garda Gollege v Templemore.
celý článek
rozšířená fotogalerie na FB
více o Garda Training Gollege (fotogalerie na FB)

proběhl kurz K4

K4blog_tit

Po delší době jsme 15-16.11.2014 pořádali kurz K4 “Obranná brokovnice”. Na něm ve dvou dnech účastníci poznávají (a do velké míry drilují ) náš koncept pro ovládání a bojové použití tohoto druhu zbraně - prioritně opakovací brokovnice “pumpy”.
fotogalerie na FB

novinka v ČR: turniket RATS

rats_blog

Před časem se objevilo na trhu v USA nové zaškrcovadlo (turniket) R.A.T.S. = Rapid Application Tourniquet System, které si získalo i naši pozornost. Pozitivně se o něm vyjadřovalo několik našich známých v USA, kteří se problematikou první pomoci profesionálně zabývají (a jejichž názor má pro nás význam) a proto jsme si ho před časem pořádili na vyzkoušení i my.
Jedná se o cca 110cm dlouhý pružný popruh, zakončený speciální kovovou sponou a efektu požadovaného zaškrcení končetiny se dosahuje několikerým omotáním. To je i odpověď na otázku, která asi každého při prvním pohledu napadne, tj. “není to moc úzké?” Způsob aplikace je zřejmý z obrázku resp.
videa. Zkoušeli jsme ho ve všech režimech použití (sami na sobě i na druhém, horní/dolní končetiny, oběma/jednou rukou) a na práci s ním se dá zvyknout velmi rychle.
Určitě to není náhrada primárního turniketu CAT nebo SOFTT, spíš se použitelností a vlastnostmi RATS blíží “gumovému” typu SWATT. Na RATS se nám líbí jeho skladnost (na pouzdru už se pracuje… ), díky zakončení sponou se dobře zajišťuje vč. manipulace jednou rukou (v tom je asi hlavní výhoda proti SWATTu) a v neposlední řadě je za rozumnou cenu.

A teď ta dobrá zpráva! Po vlastní pozitivní zkušenosti s RATS jsme propojili výrobce a naše přátele z S-GEARu a výsledkem je to, že jsou RATS turnikety dostupné v ČR. Cena je 390Kč (v USA se prodává za 14.95 USD) a na výběr je černá nebo červená verze.
Vše skladem na eshopu S-Gear

doporučujeme: kniha "Střelná poranění"

kniha_strelp_blog

Pokud neznáte resp. ji dávno nemáte (vyšla v r.2010), doporučujeme vaší pozornosti knihu “STŘELNÁ PORANĚNÍ”. Je to ojedinělá česká odborná monografie věnovaná problematice poranění způsobených střelnými zbraněmi a svým obsahem je přínosem i pro pochopení jakým způsobem “fungují” zásahy do lidského těla z palných zbraní, co je realita, co jsou mýty atp.
Autory knihy jsou MUDr. Miroslav Šafr a MUDr. Petr Hejna - soudní lékaři z Ústavu soudního lékařství LF UK a FN Hradec Králové - a s prvním z nich máme dlouhodobé přátelské vztahy a jezdí i k nám na kurzy.
Vážíme si možnosti využívat jeho odborných znalostí pro konzultace a děkujeme za napsané věnování.

proběhl kurz K1

K1_10_14_blog

O víkendu 25-26.10.2014 proběhl poslední kurz K1 “Základy obranné střelby” v letošní sezóně. Skupina účastníků byla složením (jako vždy) pestrá…a tentokrát se to týkalo i zbraní – na kurzu jsme u šestnácti střelců napočítali deset typů pistolí dvou ráží (kromě většinové 9mm Luger taky jednou .45ACP): Glock 17, Glock 19, Glock 26, CZ 75, CZ 75 Compact, CZ 75 SP-01 Shadow, CZ P-07, CZ P-09, Springfield XDM 3,8 (.45) a Walther PPQ.
Počasí bylo už klasické podzimní, ale kurz proběhl (z našeho pohledu určitě) v pohodě a se skupinou se nám dobře pracovalo.
Díky všem za účast a aktivní přístup, přes zimu na sobě makejte a příští rok na K2 naviděnou...
fotogalerie na FB

nový termín kurzu první pomoci Tactical Rescue System

tecc1_blog

Po delší pauze, v novém prostoru... pokračujeme v pořádání kurzů poskytování přednemocniční neodkladné péče “Tactical Rescue System TRS – BASIC” podle systému TECC (Tactical Emergency Casualty Care) s odbornou garancí lektorů z Czech Association of Combat Medics.
Kurz proběhne v termínu
29-30.listopadu 2014 v Praze.
Těšíme se na váš zájem, přihlašovací formulář je k dispozici v sekci
Termíny

Future Forces 2014

ff14_blog

Navštívili jsme mezinárodní výstavu FUTURE FORCES 2014, zaměřenou na oblast obrany a bezpečnosti, konanou 15-17.10.2014 v Praze.
Fotogalerie 1
Fotogalerie 2

avízo kurzu K4 "Obranná brokovnice"

k4avizoblog

Po delší době zařazujeme do kalendáře termín kurzu K4 “Obranná brokovnice”. Bude se konat 15-16.11.2014 na střelnici Chloumek u Mělníka. Přihlašovací formulář je dostupný v sekci Termíny.

pozvánka na INSTRUKTORSKÝ KURZ pro příslušníky ozbrojených složek

instr_blog

Na termín 1-3.12.2014 je naplánovaný další termín našeho instruktorského kurzu „Moderní trendy a metodika střelecko-taktické přípravy“ určeného pouze lidem z ozbrojených složek se vztahem k dané problematice.
Vážným zájemcům zašleme materiál s podrobnějším obsahem a organizačními náležitostmi (kontaktujte nás prosím na email
info@aegisteam.cz nebo přes kontaktní formulář)

Základní informace
Reference (předchozí kurzy)
Report z kurzu 2012 + fotogalerie
Report z kurzu 2013 + fotogalerie

Jim Wagner Reality-Based Personal Protection opět v ČR

jim

V červenci 2014 jsme měli možnost opět přivítat v České republice Jima Wagnera, zakladatele a hlavního instruktora Reality-Based Personal Protection.
celý článek

kurz "Útočná puška & Samopal" pro Zásahovou jednotku KŘ Policie Jmk

zjbrno14_tit_blog

Další z kurzů v rámci naší výcvikové spolupráce s policejní zásahovou jednotkou z Brna.
celý článek + rozšířená fotogalerie na FB

AEGIS TRAINING CAMP 2014

ATC2014_452

Pro zájemce o zlepšení svých střeleckých dovedností a schopností je opět připraven intenzivní tréninkový program pod vedením instruktorů Aleše Vondráčka a Martina Hradeckého.

Termín:
27-29.srpna 2014 ( St-Pá )
Cena: 4500Kč/os.

Střelivo: 1500ks/os. nábojů do krátké zbraně (pokud budou mít všichni účastníci i dlouhé zbraně, budeme část věnovat i jim)
Podmínka účasti: absolvování kurzů K1 a K2 + schválení instruktory Akademie Aegis + složení zálohy do předepsaného data

Co můžete čekat?

- třídenní intenzivní, obsahově nabitý trénink
- nové tréninkové drily a cvičení
- různá témata obrany se zbraní i bez
- vyzkoušení zajímavých zbraní a dalšího vybavení
- a různá další překvapení…

Pro další podrobnosti nás vážní zájemci můžou kontaktovat na info@aegisteam.cz nebo ales.vondracek@volny.cz

Výcvik pro elitní policejní jednotky Slovenské republiky

sr_vycvik_452_blog

Na přelomu května a června 2014 jsme se s našimi výcviky poprvé vydali za hranice České republiky. Pozvali nás na Slovensko, abychom tam vedli kurz pro skupinu složenou z příslušníků několika specializovaných útvarů složek Policajného zboru SR.
celý článek + fotogalerie FB

kurz pro instruktory BIS

bis_mix1_452

V květnu jsme realizovali další ze specializovaných výcviků pro instruktory střelecko-taktické přípravy BIS (Bezpečnostní informační služba – vnitřní zpravodajská služba ČR), se kterými v této oblasti spolupracujeme od roku 2012. Kurz se věnoval především pokročilým střeleckým technikám a vybraným tématům dle potřeb této složky.

proběhl kurz K1

k1_4_2014

12-13.4.2014 proběhl první letošní kurz K1 “ Základy obranné střelby”
fotogalerie na FB

fotosoutěž "ledvinka & chest rig Aegis"

ledvinka_2014_blog

FOTOSOUTĚŽ “Aegis chest rig & ledvinka”
1. posílejte nám fotografie na kterých se vyskytují dané produkty, tj. Aegis ledvinka pro skryté nošení zbraně (generace 2 i 3) nebo Aegis chest rig.
2. do soutěže může být poslán libovolný počet příspěvků/fotografií
3. fotografie se přijímají v období 1.-30.4.2014 na emailu info@s-gear.cz a budou průběžně zveřejňovány ve fotoalbu na facebookovém profilu S-Gear
4. pokud chcete, připojte krátký komentář - není podmínkou
5. napište kontakt, na který chcete oznámit případnou výhru a sdělte, zda chcete fotografii uveřejnit anonymně nebo pod jménem
6. hodnocení:
- od okamžiku zveřejnění do 9,00hod. 5.5.2014 budou fotografie k dispozici pro hlasování ( lajkování )
- vítěz = nejvíc "lajků" u konkrétní fotografie
- 5.března 2013 bude vyhlášen/zveřejněn vítěz
7. pořadatel si vyhrazuje udělit další výhru nejlepší fotografii podle svého subjektivního výběru

Nový Glock 42 poprvé v ČR

g42_blog

První kusy nové pistole Glock 42 v ráži 9mm Bw. dorazily 27.3. do ČR a díky dovozci jsme měli exkluzivní a velmi vítanou možnost vyzkoušení na střelnici. Kromě toho jsme G42 komplet rozebrali a důkladně prozkoumali...
Článek shrnuje první dojmy ze střelby a popisuje konstrukční odlišnosti G42 od stávajících Glocků. Některé z nich jsou velice zajímavé a pár věcí je jinak, než jsme u byli zvyklí!

proběhl kurz K7

k7_3_14_blog

V neděli 16.3. proběhl kurz K7 “Světlo&Tma”, tématicky zaměřený na střelbu za snížené viditelnosti a za tmy se svítilnou.
fotogalerie na FB

Akademie Aegis nově na Google+

aegis_blog_gplus

Spolu s YouTube kanálem Akademie Aegis jsme spustili i profil na Google+
Kdo využívá, má možnost se k nám připojit i tam...

nová spolupráce: Akademie Aegis & RESCUE TRAINING

res_tit_blog

V rámci rozšiřování své kvalifikace a hlavně faktického získávání nových znalostí a dovedností A.Vondráček a M.Hradecký z Akademie Aegis na konci roku 2013 úspěšně prošli instruktorským kurzem u společnosti RESCUE TRAINING (rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT ČR) “Instruktor - člen první pomoci”.
celý článek

AFAK - video

afak_video_tit_blog

Další krátké video, tentokrát k lékárničce AFAK, je na světě!
Ukazuje zejména základní manipulaci, tj. otevření buď při umístění na molle vazbě (zde na batohu) a při volném nošení. Příští na řade je naše ledvinka pro skryté nošení zbraně, ale AFAKu se s videokamerou určitě budeme ještě věnovat...

miniAFAK - video

miniAFAK_still_blog

Ve spolupráci s firmou S-Gear jsme připravili první ze série videí představující naše produkty - pouzdro na výbavu první pomoci miniAFAK a demonstrace jeho otevření pro přístup k obsahu.
Podobné video k většímu
AFAKu je už ve výrobě, následovat bude ledvinka :- )

Akademie Aegis nově na síti TWITTER

aegis_tw_blog

Přinášíme vám další možnost jak nás sledovat. Nově je Akademie Aegis i na síti TWITTER.
Nebudeme jen kopírovat příspěvky z blogu a facebooku...uvidíte sami :- )

proběhl kurz K7

k7_214a_blog

9.2.2014 proběhl kurz K7 „Světlo&Tma“, zaměřený tématicky na střelbu za snížené viditelnosti a na zvládnutí použití svítilny spolu s krátkou zbraní. Navazuje se na něm na dovednosti získané na předchozích kurzech K1 a K2 (jejich absolvování je podmínkou účasti), které se specificky upravují a rozšiřují, např. u střelby s využitím krytu, odstraňování závad atp.
Součástí výuky je i přednáška, seznamující s nabídkou svítilen na trhu, vyvracející některé mýty a dávající doporučení kritérií, podle kterých si správnou svítilnu vybrat. Na ukázku je několik desítek svítilen a vybrané typy je pak možné prakticky vyzkoušet.
V tomto kurzu jsme také realizovali několik úprav obsahu resp. jeho průběhu (např. jsme přidali modelovou situaci s reagujícími/sklopnými terči), aby ještě lépe odpovídal našemu záměru. Celý kurz je, jako tradičně, zakončený komplexní modelovou situací, prověřující střelce nejen po stránce jejího řešení za snížené viditelnosti resp. za tmy.
fotogalerie na FB

terče Fab Defense RTS nově ve výbavě

fabdef_blog

Vyzkoušeli a do výbavy zařadili nové terče Fab Defense RTS.
Terče jsou vyrobené ze speciálního plastu, který má určitou "samozacelovací" schopnost, takže vydrží (podle výrobce - realita se ukáže časem...) přes 2000 zásahů. S kloubovým podstavcem je ho možné využívat stejně jako kovové padací terče, ale s výhodou bezpečné střelby i na blízkou vzdálenost.
Poprvé je použijeme v modelových situacích už tento víkend 9.2. na kurzu K7 "Světlo&Tma" a dále samozřejmě i na dalších kurzech a soukromých lekcích

RSS Aegis Blog

aegis_rss_blog

Chcete být pravidelně informováni, co je nového tady na AEGIS BLOGu? Není nic jednoduššího než si nastavit odběr přes RSS

feed://www.aegisteam.cz/blog/files/aegis_blog.rss

fotosoutěž "Vždy připraven!"

afak_x3_blog

Nová fotosoutěž S-Gearu, tentokrát zaměřená na naše pouzdra pro výbavu první pomoci AFAK a miniAFAK

“Vždy připraven!”
FOTOSOUTĚŽ na téma “AFAK&miniAFAK”

1. posílejte nám fotografie svých pouzder pro výbavu první pomoci AFAK a miniAFAK
- soutěžní příspěvek tvoří dvě fotografie – umístění pouzdra, kde ho nosíte (tj. kde ho nosíte) + fotografie obsahu pouzdra (tj. co v něm nosíte)
- do soutěže může jedna osoba poslat max. 1 příspěvek ke každému pouzdru
2. fotografie se přijímají v období 1.-28.2.2014 na emailu info@s-gear.cz a budou průběžně zveřejňovány ve fotoalbu na facebooku
S-Gear
3. pokud chcete, připojte popis obsahu nebo krátký komentář - není podmínkou, ale může být výhodou
4. připojte kontakt, na který chcete oznámit případnou výhru a sdělte, zda chcete fotografii uveřejnit anonymně nebo pod jménem
5. hodnocení:
- od okamžiku zveřejnění do 9,00hod. 5. 3. 2014 budou fotografie k dispozici pro hlasování ( lajkování )
- vítěz = nejvíc "lajků" sečtených u obou soutěžních fotografií
- 5.března 2013 bude vyhlášen/zveřejněn vítěz
6. pořadatel si vyhrazuje udělit další výhru nejlepší fotografii podle svého subjektivního výběru

nouzový bivak "SOL Emergency Bivvy" od Adventure Medical Kits

sol_blog

Ve středu 22.1. jsme využili nepříznivého počasí (sníh a teploty -2st.) a vyzkoušeli nouzový bivak SOL zn. Adventure Medical Kits. Můžeme potvrdit, že je vyroben z dostatečně pevného materiálu, který je nejen odolný proti roztrhnutí, ale rozměr 213x91 cm zaručuje, že se do něj nasouká bez nejmenších problémů v podstatě každý.
Materiál, ze kterého je vyroben, zachovává tělesné teplo uvnitř (odráží ho) a je vodě i větru nepropustný. Jak jsme na vlastní kůži zjistili, funguje v praxi velice dobře, ale podmínkou je zajistit si odizolování od země.
Tahle věcička by neměla chybět ve vašem batohu a ani v autě. Výborně bude fungovat i ve výbavě pro první pomoc jako náhrada obyčejné termofólie. Vyrábí se také ve variantě
pro dvě osoby.

Sezóna 2014 začíná! Jaká byla ta uplynulá?

2013_blog

Ještě než se naplno rozjede sezóna 2014, dopřejme si malé ohlédnutí za minulým rokem v životě Akademie Aegis...
celý článek

nože na eshopu S-GEAR - aktualizace

noze_sg_blog

Náš partnerský eshop S-GEAR zařadil nově do své nabídky (která se bude postupně rozšiřovat) i sortiment nožů, jejichž výběr a testování provedl Martin Hradecký.

nože s pevnou čepelí
Ka-Bar TDI
Cold Steel SRK
SOG SEAL Pup
Outdoor Edge WEDGE
Ontario RAT-3
Muela RHINO
Fällkniven A1 nové
TOPS Apache Falcon nové
RUI model 31849 nové

zavírací nože
Spyderco Endura 4
Blackhawk Crucible II
Lone Wolf Trask
Zero Tolerance 0350

nářaďové nože

Leatherman Charge TTi

PF 2014

pf2014aegis452

Vstupujeme do roku, ve kterém oslavíme patnáct let fungování Akademie Aegis…
Děkujeme upřímně všem příznivcům a přátelům, kteří nám dlouhodobě projevují svůj zájem, podporují nás a dávají znát, že naše práce má smysl. Jedeme dál a i v roce 2014 přineseme několik novinek, ať už v oblasti kurzů nebo produktů s naším jménem…
Nashledanou na výcviku nebo kdekoli jinde, budeme se těšit Happy PF 2014

Vánoce jsou tady Happy

Vánoce2013_452

proběhl INSTRUKTORSKÝ KURZ pro příslušníky ozbrojených složek

instr2013_blog

V listopadu 2013 se konal Instruktorský kurz „Moderní trendy a metodika střelecko-taktické přípravy“, který je už od počátku (první kurz proběhl už v roce 2009) je určen pouze pro příslušníky ozbrojených složek s přímým vztahem ke služební přípravě.
celý článek + rozšířená fotogalerie na FB

výcvik pro Českou zbrojovku

czub_k5b_blog

Začátkem října 2013 jsme na poptávku České zbrojovky uspořádali specifický kurz. Pro vybranou skupinu pracovníků CZUB, která se zabývá vývojem a testováním zbraní (a mj. také prochází dlouhodobě našimi standardními kurzy), jsme připravili podle zadání program zaměřený na problematiku dlouhých zbraní (útočných pušek).
Dvoudenní výcvik zahrnoval praktické seznámení s metodikou Aegis pro dlouhé zbraně, ve kterém se mj. provádělo testování souboru konkurenčních zbraní a různé konzultace vč. tématu krátkých zbraní a příslušenství. Pro nás bylo “na oplátku” přínosné se nechat profesionálně seznámit mj. s puškami BREN v několika jejích variantách.
Na výcviku se cíleně testovaly i některé novinky z produkce CZUB, o kterých se bohužel ještě nedá cokoli bližšího zveřejňovat. Ale je se rozhodně na co se těšit!
fotogalerie na FB

proběhl kurz K5

K5_112013_blog

O víkendu 2-3.11.2013 se jako poslední kurz sezóny 2013 na otevřené střelnici konal kurz K5 “Samonabíjecí puška”. Počasí nám vůbec nepřálo a tak byl výcvik nejen příležitostí k seznámení se s naším systémem pro dlouhé zbraně, ale pro účastníky i testem své pušky, vybavení a sebe sama. I z tohoto pohledu mnozí mají nové cenné poznatky, ze kterých si mohou něco vzít…Ze zbraní tradičně dominovaly samonabíjecí verze Sa58 v ráži 7,62x39, ale na kurzu se objevilo i několik pušek AR-15 (.223Rem) a jedna karabina JRC v ráži 9mm Luger.
Díky všem za účast a doufáme, že jste si z kurzu odnesli to, pro co jste přijeli : -)
fotogalerie na FB

testování čelovky Nitecore HC50

hc50

Značka NITECORE představila čelovku HC50 - první ve svém sortimentu. Při svém uvedení na trh mě natolik zaujala, že jsem se přihlásil do celosvětové testovací kampaně výrobce.
Dnes jsem se dověděl, že jsem byl jako jeden z deseti vybrán a bude mi svítilna poskytnuta k otestování. Těším se a výsledná recenze bude k dispozici samozřejmě i zde.

hc50testers_blog

proběhl kurz K1

k1_10_13_blog

17-18.10.2013 proběhl poslední letošní kurz K1 „Základy obranné střelby“. Obsahem to byl sice tradiční úvodní kurz našeho výcvikového systému, ale výjimečný byl v tom ohledu, že jsme ho experimentálně vyhlásili ve všední dny.
Snahou bylo vyjít vstříct velkému zájmu při omezené možnosti kam přidat standardní víkendový termín a mile nás překvapilo, jak rychle se i tento kurz naplnil. Bereme to do budoucna jako jednu z cest k rozšíření počtu kurzů v sezóně.
fotogalerie na FB

proběhl kurz K3

K3_blog_13

První říjnový víkend 5-6.10.2013 proběhl ( jediný letošní ) kurz K3 “Expert”. V neočekávaně pěkném počasí proběhly dva intenzivní dny výcviku zaměřené na pokročilé techniky a témata spojená s obrannou střelbou - střelba CQS na krátkou a kontaktní vzdálenost, fungování po námaze a při nestandardních okolnostech, nouzové manipulace a techniky po zranění, střelba za pohybu, využití automobilu, obrana vlastní zbraně a proti zbrani atd. Také bylo připraveno několik, různě zaměřených, modelových situací a drilů “pod tlakem” pro cílené testování střeleckých dovedností a návyků a tím ověření efektivity předchozího tréninku.
fotogalerie na FB

Pozn. Některé části kurzu nejsou záměrně ve fotogalerii dokumentovány, aby plnily zamýšlený efekt i pro budoucí účastníky tohoto kurzu.

lékárnička AFAK se slovenským vojákem v Afghánistánu

"Dobrý deň, rád by som sa s vami podelil o fotografie, ktoré boli vytvorené počas misie v Afganistane. Zavedenie AFAKu do Vašej ponuky mi prišlo práve vhod a tak som si jeden pred nasadením zadovážil aj v púštnej kamufláži a zavesil ho na vestu. Váš AFAK ma sprevádzal počas celého nasadenia a bol plnohodnotným doplnkom môjho osobného vybavenia."

afak_asr_blog

Fotografie a zpráva jsou od Lukáše O., příslušníka Armády SR, kterému velice děkujeme! Další fotografie od něj najdete ve fotoalbu na FB.

V minulých dnech se v médiích objevila také
fotografie policisty s naším AFAKem na výstroji, zasahujícího v rámci velkého cvičení s tématem "aktivního střelce", které proběhlo v pátek 4.10. v jednom pardubickém gymnáziu.

Vždycky nás potěší vidět, že věci, které vyrábíme a dáváme jim své jméno, dobře slouží a majitelé jsou s nimi spokojeni.
Máte-li podobné fotky (odkudkoli, kde naše produkty nosíte, vozíte a používáte), budeme rádi, když se s námi o ně podělíte.

proběhl kurz K2

k2_blog_9_13

O víkendu 21-22.září proběhl další z výcvikových kurzů podzimní části sezóny 2013 - kurz K2 “Pokročilé techniky obranné střelby”.
fotogalerie na FB

test nábojů s hromadnou střelou - pokrytí cíle na různé vzdálenosti

broky_test_blog

Test, který může dát odpovědi na některé otázky a navést každého majitele brokovnice k provedení svého vlastního vyzkoušení závislosti typ zbraně/druh střeliva/efektivní vzdálenost použití.
celý článek

svítilna “Elzetta High Output Flashlight” PRVNÍ OFICIÁLNÍ PŘEDSTAVENÍ

B331_&_C133_blog

Na veletrhu Shot Show 2013 začátkem roku byl výrobcem avizován příchod novinky , svítilny Elzetta s vyšším výkonem – a konečně je tady!
Jedná se v podstatě o novou hlavu s novou elektronikou AVS (Automatic Voltage Sensing), která poskytuje svítilně
nové vlastnosti. Především nově hlava s názcem “High Output AVS Head” umí rozpoznat, je-li připojena k tělu 2C nebo 3C (lišící se počtem baterií a tím i dodávaným napětím 6 resp. 9V) a podle toho poskytovat různou kombinaci světelný výkon (světelný tok) / výdrž na baterie. U původního modelu M60, který se ale bude samozřejmě vyrábět i nadále, se měnila pouze doba svícení.
Nově konstruovaná hlava svítilny má také výměnný koncový prstenec (Standard vs. Ozubený ) a také samotnou čočku (výměna při event. poškození resp. volba mezi zaostřeným a rozptýleným kuželem světla)

Parametry nových svítilen jsou:
Elzetta Bravo = 650lm po dobu 90min
(tj. tělo 2C + hlava AVS)

Elzetta Charlie = 900lm po dobu 105min
(tj. tělo 3C + hlava AVS)

Více informací na
webu výrobce , představovacím videu a facebookových stránkách Elzetta CZ a Světelný Guru. Výhradním zástupcem profesionálních taktických svítilen Elzetta v ČR je firma S-Gear.

výstava "NOŽE 2013" Příbram

noze_pribram_2013

Letos se opět, již po dvaadvacáté, konala mezinárodní výstava nožů a chladných zbraní – NOŽE 2013.
Tato prestižní akce je pořádána v Kulturním domě v Příbrami a to většinou na začátku měsíce září (o víkendu) - letošní ročník připadl na sobotu 7.9. a neděli 8.9. Na výstavě byli k vidění nejen různí řemeslní výrobci – nožíři, kováři, rytci, šperkaři, ale samozřejmě i tovární výrobci nožů či chladných zbraní. Součástí této prodejní výstavy byl i zajímavý doprovodný program (ukázky kování, živá country hudba, exhibice zacházení s bičem, vystoupení skupin zaměřených na bojová umění atp.). Kdo tedy i v tomto roce navštívil příbramskou výstavu, tak určitě nelitoval.
fotogalerie na FB

Aimpoint Zeroing Target

aimpoint_zero_targ

Švédský výrobce Aimpoint nově nabízí zajímavou pomůcku pro nastřelování zbraní s jejich zaměřovači (použitelné ale i pro jiné typy v závislosti na velikosti stranové a výškové korekce na jeden klik). Na odkazu na stránkách výrobce si můžete zvolit svůj model zaměřovače a následně stáhnout příslušný terč. K dispozici je i doporučený postup jak si zbraň se zaměřovačem jednoduše nastřelit.

Japonská policie a její donucovací prostředky

japan_blog_tit

Přinášíme zajímavý článek o specifickém vybavení policejního sboru v Japonsku, kam se letos opět vydal Martin Hradecký, jeden z instrukorů Akademie Aegis.
Koho Japonsko a zejména jeho historie zajímá, může se na naší facebookové stránce také podívat na fotoalbum ze zmíněné cesty.

mimořádný termín kurzu K1 "Základy obranné střelby"

k1blog_9

Zdravíme všechny naše příznivce a zájemce o kurzy.
Plán kurzů na podzimní zbytek sezóny na venkovní střelnici je hotový, ale už teď víme, že poptávka bude větší než nabídka. Počty víkendů pro různé druhy kurzů, které chceme udělat, nejsou bohužel nafukovací a také máme spoustu dalších výcviků a činností, které v plánování kalendáře hrají roli.
Proto jsme se rozhodli k neobvyklému kroku a to
vyhlášení kurzu K1 “Základy obranné střelby” na všední dny, konkrétně na termín 17-18.10.2013, tedy čtvrtek a pátek.
Je nám jasné, že to pro část zájemců nebude z různých důvodů přijatelné resp. méně než o víkendu, ale v současné době jinde volno nenajdeme. Věříme, že i tak to některým z vás přijde vhod a dá možnost kurz absolvovat.
Máte-li o kurz K1 v tomto termínu zájem,
přihlašovací formulář je vám k dispozici.

systém přihlašování na kurzy aneb jak to funguje...

Dobrý den všem,
na základě administrace přihlášek na poslední kurz (právě proběhlý K1 po prázdninové pauze) a několika emailů, které jsem v této souvislosti řešil, si dovolím veřejnou odpověd resp. úvahu na téma:
“Jak se mám dostat na váš kurz resp. hlásím se už po několikáté a stejně se nevejdu…” Právě kurzů K1 se téma týká nejvíce, protože je to první kontakt s námi a s tím, jak fungujeme.

Ano,
základní princip je "kdo dřív přijde, ten dřív mele" s tím bonusem, že kdo předem projeví zájem (emailem, zprávou na fb, kontaktním formulářem z našeho webu), tomu je info o termínu zasláno předem resp. předtím, než se zveřejní.
Tím je dána šance se přihlásit včas o něco větší, než kdybychom jen vyvěšovali termín na webu a facebooku. A ano, ve stávajícím systému je tedy výhodou být "připojen",
hlídat si náš web/blog a odebírat novinky z facebooku.

Tedy není to zádné plánovité zvýhodňování/znevýhodňování kohokoli - kromě zmíněného přednostního informování emailem. Pokud bychom dali termín jen na web, tak je kurz naplněn do 24-48hod...
Jsme rádi, že je o naše kurzy zájem a poptávka výrazně převyšuje nabídku (např. na poslední kurz K1 se na 16 míst přihlásilo 52 lidí… ) a vážíme si těch, kteří mají zájem. Nicméně chceme držet, z našeho pohledu, jasná pravidla, se kterými jsou všichni otevřeně seznámeni.

Nejsme ani lékařská pohotovost ani jiný subjekt, poskytující "službu", kde by o pořadí rozhodovala akutnost stavu (jak bylo přirovnáváno v jednom emailu) nebo jiné obecně akceptovatelné pořadí priority.
Jsme subjekt, který poskytuje službu na komerční bází, a pokud se např. vyhlásí nějaký termín kurzu, tak objektivně jediné "spravedlivé" hledisko jeho naplňování je pořadí došlých přihlášek. Protože naopak, pokud bychom z přihlášek chtěli vybírat, filtrovat a upřednostňovat na základě nějakých kritérii, založených na subjektivním pohledu, tak bychom se chovali nefér. Resp. bychom museli otevřeně deklarovat, že se sice každý může přihlásit, ale teprve pak si z nich budeme vybírat a to není naše cesta.

Veřte, že nás mrzí, že se často nepodaří hned uspokojit něčí zájem přijet na kurz, ale to maximum, co můžeme udělat, je vážné zájemce informovat přednostně emailem a dát tak šanci se přihlásit, dříve, než tu možnost bude mít každý návštěvník našeho webu/facebooku.

Shrnuto: máte-li zájem o naše kurzy, napište nám a budete vedeni v příslušných seznamech a před konáním dostanete přednostně info o konkrétním termínu se šancí se přihlásit. Pokud bude datum vyhovovat, pošlete přihlášku a počkejte na potvrzení místa na kurzu.

Díky za pozornost a budeme se na vás těšit, třeba ještě v podzimní části sezóny
: -)

proběhl kurz K1

K1_8_2013_blog

O víkendu 31.8.-1.9.2013 proběhl po prázdninové pauze další z našich výcviků – kurz K1 „Základy obranné střelby“.
Opět se sešla pestrá skupina účastníků, čerstvým držitelem ZP počínaje a zkušeným policejním instruktorem konče, aby absolvovala dvoudenní úvodní kurz do systému Aegis. Zajímavostí bylo, že se na tomto kurzu sešla (neobvykle) skoro polovina majitelů jiných zbraní než Glocků, konkrétně 3x Walther P99 a PPQ, 3x Sig P226 a 228 vč. P226 DAK .40S&W Homeland Security Limited Edition a 1x CZ 75D.
Každý měl šanci poznat a pochopit, jakým způsobem připravujeme majitele zbraně na její nošení a případné použití, co je pro nás důležité a proč se snažíme to předávat dál. Všichni na sobě udělali kus práce a odjížděli s množstvím nových informací, zkušeností a poznatků, se kterými můžou dále pracovat a rozvíjet se po stránce střeleckých dovedností i „naladění hlavy“. Ano, po dvou dnech jsme někomu možná tak trochu spláchli hračky do kanálu, jinému otevřeli oči, další přehodnotili své vybavení, no a někdo měl K1 jako „nutné zlo“ a už se těší na K2 ... ale to je naše práce a náš styl, kterým fungujeme už čtrnáctý rok a nebudeme ho měnit : -)
Děkujeme všem za účast a nasazení a budeme se těšit v budoucnu na setkání na dalších kurzech.
fotogalerie na FB

ARNIS & BALARAW FIGHTING CLUB v novém!

03aa_blog

Spřátelený ARNIS & BALARAW FIGHTING CLUB má nové působiště!
Od září 2013 má soukromý klub ABFC zaměřený na výuku sebeobrany a boje s chladnými zbraněmi (krátká tyč/teleskopický obušek, nůž)
NOVÝ TRÉNINKOVÝ PROSTOR.
Nachází se v Praze 7 - Holešovicích, na adrese Ortenovo náměstí 542/16, budova D České Pošty (vedle Rádia Impuls). Vchod je přes vrátnici z ulice U Pergamenky. Tréninky se konají vždy v úterý a ve čtvrtek a od 18:00 do 19:30 a
pouze během měsíce září probíhá nábor nových žáků.
Podmínkou zápisu do klubu je aktivní účast na jednom zkušebním tréninku. Ten je zdarma a přístupný všem (s sebou jen oblečení a obuv do tělocvičny). Pravidelné tréninky ani zkušební lekce nejsou přístupny jen "na podívání“, opravdu se vyžaduje aktivní účast! Tréninky vedou instruktoři Martin Hradecký a Mario Tachecí.
Více info také na
FB profilu ABFC

01aa

proběhl AEGIS TRAINING CAMP 2013

atc2_452

14-16.8. 2013 proběhl historicky první AEGIS TRAINING CAMP!
Byl to třídenní intenzivní trénink, navazující na obsah našich standardních výcvikových kurzů, jehož cílem bylo zdokonalování individuálních střeleckých dovedností, rozšíření a upevňování bezpečnostních a taktických návyků různorodou formou specifických drilů a modelových situací.
Díky všem účastníkům za skvělý přístup, nasazení a vytvoření takové atmosféry, díky které byla tahle akce nejen dobrým tréninkem, ale i zábavou a celkově příjemným zážitkem. I v to jsme při plánování a sestavování téhle skupiny doufali : -)

Fotogalerie na FB

bývalá základna nukleárních raket SSSR Muzeum studené války Plokštiné, Litva

plokstine_blog

Budete-li někdy cestovat do Pobaltí, máme pro vás námět na výlet s tématikou vojenské historie - bývalou základnu sovětských raketových vojsk, kde byly umístěné nukleární rakety. Najdete ji v litevském Plokštiné.
celý článek

příslušníci PPÚ Trnava na našem kurzu

Kurzu pro ZJ KŘ Jmk se účastnili také příslušníci slovenské zásahové jednotky (Pohotovostný Policajný Útvar) PPÚ Trnava a velice rádi se podělíme o zpětnou vazbu, kterou jsme právě dostali emailem. Chlapi děkujeme, vážíme si toho a budeme se těšit až se znovu potkáme!

“Ahoj,
uvodom by som Vam za nas, ale aj za cely utvar PPU Trnava chcel velmi pekne podakovat za vysoko kvalitny a profesionalny kurz, ktory sme s Vami absolvovali v Brne. Pocas mojej 15 rocnej policajnej kariery a pri 3 medzinarodnych misiach, som zazil len velmi malo tak kvalitnych a komplexnych instruktorov s takym odbornym pristupom ako Vy. Spolu s kolegom sme si odniesli len pozitivne hodnotenie a maximalne sme si kurz uzili.
Dakujeme este raz velmi pekne a mozem ta ubezpecit ze sme sa stali velkymi fanusikmi AEGIS Academy !!! “

policia_fb2

kurz "Skryté nošení & VIP ochrana" pro Zásahovou jednotku KŘ Policie Jmk

zj13_blog

Na začátku července 2013 proběhl další z našich výcviků pro policejní Zásahovou jednotku Jihomoravského kraje, kterého se také účastlili příslušníci PPÚ Trnava, tj. obdobné jednotky ze Slovenska.
Kurz byl specificky zaměřený na vybrané
pokročilé techniky s krátkými zbraněmi a oblast skrytého nošení, použití svítilny se zbraní + seznámení se základními principy a technikami osobní ochrany v podmínkách “low profile”.
celý článek + rozšířená fotogalerie na FB

nová spolupráce: Akademie Aegis & VERTX

vertx_fb_blog_452

Velice rádi tímto oznamujeme oficiální spojení Akademie Aegis s produkty americké firmy VERTX. Tento výrobce oblečení nabízí velmi kvalitní a funkční vybavení, které známe a k plné spokojenosti používáme už pár let.
Teď, když se zástupcem značky VERTX stal Proarms CZ, domluvili jsme bližší spolupráci pro její prezentaci v České republice. Přesně v duchu toho, že co známe, používáme a jsme s tím spokojeni, rádi budeme propagovat a doporučovat.
Udělejte si čas a zajeďte se podívat do prodejny Proarms Outdoor Center v Praze, kde můžete sortiment VERTX vyzkoušet.
celý článek

ochranné pomůcky při střelbě nenosí jen idiot...

zranění_blog

Nepoužívat při střelbě resp. při pobytu na střelnici ochranné pomůcky není znakem “tvrďáctví”, ale naprosté hlouposti a nebo (v lepším případě) “jen” neinformovanosti a podceňování rizika.
Za těch mnoho let, co se v rámci práce, sportu atp. vyskytujeme na střelnicích, jsme viděli spoustu zranění, kdy střelec dostal zásah odraženou střelou nebo střepinou z pláště střely, případně i nábojnicí vyhozenou ze zbraně…a mnohdy se zdálo, že to i odporovalo fyzikálním zákonům. A vůbec neplatí, že by se např. ochranné brýle měly používat jen při střelbě na kovové terče!
Představte si, že by člověk na fotce nedostal onen zásah střepinou do tváře, ale do oka nechráněného brýlemi… Potřebuje to další komentář? Mimochodem, i k tomuto poranění došlo při střelbě na papírové terče zavěšené na na drátech (tj. ani žádná konstrukce, od které by se to mohlo odrazit), za kterými byl zemní val částečně ještě odcloněný gumovými pásy – to vše na docela dlouhou vzdálenost.
Znovu a znovu připomínané poučení a naše jasné doporučení zní:
Používejte ochranné pomůcky, zejména kvalitní ochranné brýle na střelnici VŽDY ! Prostě, přijdu na střelnici = nasadím brýle. A sundám je až při odchodu.
Doporučujeme také brýle s co největším (ideálně balisticky odolným) zorníkem, který lépe oči chrání i ze stran resp. z různých úhlů (i autor těchto řádek dostal kdysi zásah do dolního víčka oka, kdy fragment prošel pod spodním okrajem brýlí… ).
Přemýšlejte, nepodceňujte riziko a chovejte se podle toho !

další zajímavé kurzy Jima Wagnera

_blog

Na začátku června roku 2013 se konaly velice zajímavé úzce specializované kurzy pod vedením amerického instruktora Jima Wagnera – zakladatele Reality Based Personal Protection (RBPP). Tyto kurzy byli pořádány v německém Solingenu a to v hlavním evropském sídle RBPP, které se nachází v prostorách firmy Böker. Spolu se svým tréninkovým kolegou Mariem Tachecím z Arnis & Balaraw fighting clubu tři kurzy – TACTICAL PEN, PROTECTION OTHERS a URBAN SURVIVAL - absolvoval i Martin Hradecký z Akademie Aegis.
celý článek

PROARMS OUTDOOR CENTER

poc

Rádi bychom Vás informovali, že jedna z firem, se kterými dlouhodobě spolupracujeme - PROARMS CZ - otevřela novou prodejnu s názvem PROARMS OUTDOOR CENTER jako největší prodejnu se sortimentem vybavení pro střelce, lovce, ozbrojené složky, outdoorové nadšence atd.
Najdete ji na adrese
Komerční zóna Průhonice – Čestlice, V Oblouku 266, 252 43 Praha-východ. Na původní adrese Hypšmanova 953, Praha 4 zůstává pouze sídlo firmy a bez předchozí dohody, zde nebude vydáváno žádné zboží.
Hlavním důvodem změny prostor byla potřeba zlepšit servis pro zákazníky, rozšířit celkovou nabídku - udělat ji ještě více komplexnější a především poskytnout vhodnější a více reprezentativní prostory pro prezentaci produktů předních světových výrobců, které firma PROARMS CZ v ČR zastupuje.


Co bude v PROARMS OUTDOOR CENTER jinak?
Především je stanovena pevná otevírací doba, s individuální možností odběru zboží i mimo ni. Nové prostory umožňují i výrazné navýšení skladových zásob, jejich lepší prezentaci a rozšíření sortimentu.

Na více jak 500m2 naleznete mimo jiné i širokou nabídku:
- zbraní a střeliva
- potřeb a komponentů pro přebíjení
- puškohledů, dalekohledů a montáží
- oblečení a obuvi
- nožů
- doplňků, příslušenství a vybavení pro lov, sportovní střelbu a služební použití

Více informací na http://www.proarms.cz/outdoor-center/ a budeme Vás na AEGIS BLOGu také průběžně informovat o zajímavých novinkách. Jednu z nich můžete očekávat už příští týden...

proběhl kurz pro osobní strážce

os_13_blog

V termínu 24-28.6.2013 proběhl specializovaný kurz pro osobní strážce. Tento kurz se pořádá jednou ročně, na konci června, už od roku 2007.
I letos se sešla pestrá směsice účastníků, vč. dvou ze Slovenska, aby absolvovala intenzivní týden, poskládaný z mnoha teoretických a praktických bloků. Cílem je poznat co obnáší práce osobního strážce a metodiku Aegis pro tuto oblast, jejíž garantem je díky své profesní minulosti Martin Hradecký.
Na výuce se podílelo celkem sedm instruktorů, vč. externistů – odborníků na tu kterou specifickou oblast. Např. profesní sebeobranu vedl Petr Macháček, trenérská legenda MMA a Muay-Thai, první pomoc učil Jaroslav Duchoň z Czech Association of Combat Medics, základy obranně technické prohlídky vysvětloval Leo Aubrecht ze společnosti Comeflex a další instruktoři vyučovali např. preventivní pyrotechnickou prohlídku, sledování a proti-sledování, obrannou jízdu atd.
fotogalerie na FB

cvičení “Aktivní střelec Metro 2013”

cviceni-metro-Florenc-(7)

26.6. se v Praze, v prostorách metra Florenc, konalo velké cvičení s námětem “šíleného střelce”, na kterém se podílelo 450 figurantů a 150 zasahujících policistů, strážníků, záchranářů, hasičů a dalších složek…
Velice rádi jsme přijali pozvání a poptávku organizátorů tohoto cvičení přijet odprezentovat naše pouzdra na výbavu první pomoci AFAK a miniAFAK, spolu s moderním zdravotnickým materiálem, pro který jsou určená.
celý článek

proběhl kurz K8

k8_blog_tit

15.června proběhl kurz K8 „Týmová spolupráce“.
Název možná evokuje mnohé, ale nečekejte za tím akční věci typu „útok na ropnou plošinu“ atp. Tým jsou už i dva... Tento kurz je postaven primárně pro účastníky z civilního sektoru (i když i lidé z ozbrojených složek si z něj odnáží užitečné techniky a principy) resp. se zabývá „týmovou spoluprací“ i např. z pohledu řešení problémové situace s partnerem/partnerkou, členy rodiny atp.

Kromě základního tématu, tj. nácviku fungování dvojice v různých situacích a prostředích (prohledávání prostoru a pohyb v něm, řešení situace při napadení automobilu, týmové střelecké drily… ) vede jeho absolvování k cílenému zvyšování psychické odolnosti. Podmínkou pro tento výcvik je úspěšné absolvování kurzů K1, K2 a K3 a zvládnutí nejen střelecké techniky na odpovídající úrovni, ale především prokázání bezpečnostních návyků na maximální úrovni.
Kurz K8 je nejvyšší a nejnáročnější z řady našich standardních kurzů a svým obsahem také dává dobrý předpoklad pro otestování sebe sama i předchozího tréninku a přístupu k přípravě na možné krizové scénáře.
fotogalerie na FB

střelecká soutěž velitele Hradní stráže

hs_tit_452a

Akademie Aegis byla jedním z partnerů akce “Střelecká soutěž velitele Hradní stráže”, která proběhla 11.6.2013 v Poříčanech. Tento tradiční závod je určen pro jednotlivce resp. tříčlenná družstva z ozbrojených složek a skládal se z disciplín střílených zbraněmi výzbroje Hradní stráže – pistole CZ Phantom, samopalu CZ Scorpion EVO 3 a pušky vz.52/57.
celý článek
fotogalerie na FB

Aegis chest rig & CZ 805 Bren ?

DWC_4161xx

Lze použít Chest rig Aegis se zásobníky do CZ 805 BREN ?
Tak tuhle otázku občas dostáváme... a konečně jsme měli možnost to vyzkoušet a můžeme kvalifikovaně odpovědět.
Ve chvíli, kdy je zásobník uvnitř pouzdra, tak jeho "tasení" problém není a z tohoto pohledu zní tedy odpověď ANO - zásobníky se tam vejdou a jdou používat. Trochu grif však vyžaduje jeho zasunutí dovnitř - a ano, důvodem je onen tak často v podobné situaci diskutovaný "lem" na zásobníku.
Ale jde to a časem, až se pouzdro trochu zajede, tak to půjde určitě ještě o kousek lépe než u nového chest rigu, na kterém se to zkoušelo.

Untitled 2

Muzeum čepelí v Solingenu

solingen_blog_tit

Pokud se zajímáte o chladné zbraně a zavítáte do německého Solingenu, velice doporučujeme navštívit Klingenmuseum ( Muzeum čepelí ), které patří mezi nejstarší muzea podobného typu v Evropě. V budově bývalého kláštera je zde pro návštěvníky připravena rozsáhlá expozice chladných zbraní a nástrojů, a to od doby kamenné, přes dobu bronzovou a železnou, až do moderní současnosti.
celý článek
fotogalerie na FB

proběhl kurz K9

K9_blog

9.6.2013 proběhl kurz K9 „Skryté nošení“.
Tento tématicky zaměřený jednodenní výcvik sleduje dva cíle: 1) podrobně se věnovat problematice skrytého nošení a specifickým technikám tasení zbraně z různých typů oblečení (bunda-vesta, svetr-mikina, košile, dlouhý kabát atd.), 2) intenzivní drilový trénink základních technik (identifikace cíle - opakované výstřely - správný poměr rychlosti a přesnosti střelby atp.) s důrazem na rozvíjení a zdokonalování potřebných návyků z úvodního kurzu K1.
Samostatný blok je věnovaný nošení a tasení zbraně z ledvinky (pro každého máme na vyzkoušení nejnovější ledvinku Aegis 3.generace), tasení v sedě a jiných polohách atd.
V kurzu se probírají zásady profesionálního skrytého a utajeného nošení zbraně, volba a výběr oblečení nebo různé „triky“ které vám zjednoduší „život se zbraní“.

Fotogalerie na FB

svítilny ELZETTA v ČR!

elzetta_blog

Po roce nošení, používání a cíleného testování jsem dokončil souhrnný materiál k taktickým svítilnám Elzetta, které se na mé doporučení začaly do ČR oficiálně dovážet.
Co to Elzetta je a co umí se můžete dozvědět v rozsáhlém dvoudílném článku:
1)
Elzetta – profesionální taktické svítilny z USA
2)
Elzetta – průvodce výběrem

elzettacz_fb
K 7.6. byla také spuštěna facebooková stránka Elzetta CZ

nový produkt Aegis - miniAFAK

mA_5_452

Představujeme novinku nesoucí značku Aegis - kompaktní pouzdro pro základní výbavu první pomoci s názvem „miniAFAK“.

Je určené
na primární vybavení určené pro neodkladnou první pomoc při nejzávažnějších, život ohrožujících zraněních, jako je např. masivní končetinové krvácení atp. – tj. kombinaci zaškrcovadla (typ SWAT-T nebo SOFTT-W ) a tlakového obvazu (4” izraelský ) + gumové rukavice.

kompletní info

AEGIS TRAINING CAMP 2013

atc_452

Pro zájemce o zlepšení svých střeleckých dovedností a schopností je poprvé připraven intenzivní tréninkový program pod vedením instruktorů Aleše Vondráčka a Martina Hradeckého:

AEGIS TRAINING CAMP

Termín: 14-16.srpna 2013 ( St-Pá )
Cena: 4500Kč/os.
Střelivo: 1500ks /os. nábojů do krátké zbraně
Pozn.: pokud budou mít všichni účastníci i dlouhé zbraně, budeme část věnovat i jim

Podmínka účasti: absolvování kurzů K1 a K2


Co můžete čekat?
- třídenní, obsahově nabitý trénink
- nové tréninkové drily a cvičení
- různá témata obrany se zbraní i bez
- vyzkoušení zajímavých zbraní a dalšího vybavení
- a různá další překvapení…

Pro další podrobnosti nás vážní zájemci můžou kontaktovat na info@aegisteam.cz nebo ales.vondracek@volny.cz

Tactical Cup 2013 z pohledu závodníka

Untitled 2a

Stejně jako loni, i letos po absolvování střelecké soutěže Tactical Cup 2013 sepsal Marek Hvížďala svůj pohled na něj z pozice závodníka
celý článek
fotogalerie ze závodu na FB

proběhl kurz K5

K5_5_2013_blog

O víkendu 25-26.5. proběhl kurz K5 „Samonabíjecí puška“. Nedělní počasí, které by nejlépe charakterizovala hláška Josefa Kemra z filmu Na samotě u lesa, rozhodně aspirovalo na zápis do první pětky nejhorších počasí za celých těch čtrnáct let, co pořádáme kurzy. Od rána do večera padala z nebe vode, jen její intenzita se měnila...a k tomu teplota pod 10 stupňů. Ale zase, když bychom na tom chtěli najít něco pozitivního, to byla dobrá „laboratoř“, která otestovala střelce i jejich vybavení. BTW, není špatné počasí, je jen špatně oblečený střelec : -)
Sešla se pestrá směsice účastníků, od policejních instruktorů po „běžné civilisty“ a bylo to znát i na škále zbraní na kurzu. Mimo samonabíjecích verzí Sa58 (kterých je vždy většina), se tady objevily i zbraně různých dalších konstrukcí a ráží jako HK MP5, HK G36, MiniBeryl nebo AK. To je pro nás vždycky dobře, protože se projeví univerzalita našeho systému ovládání zbraně a střeleckých technik.
V rámci kurzu „odešly“ dvě zbraně, dva popruhy a mnozí přehodnotili tuning svojí zbraně resp. své vybavení. I když se podmínky na průběhu (hlavně časovém plánu) výcviku trochu podepsaly, byl to z našeho pohledu určitě povedený kurz - dobrá skupina lidí, jejich vysoké nasazení i bezpečný průběh a splněný cíl, tj. ukázat a co nejlépe naučit náš systém a metodiku pro dlouhé zbraně. Díky všem za účast a doufáme, že se vám kurz líbil : -)
Fotogalerie na FB

Dagooc Arnis System

DAS_tit_452

V dubnu 2013 se Martin Hradecký z Akademie Aegis opět vydal na Filipíny. Důvodem návštěvy byl soukromý trénink pod přímým vedením Punong Guro Rodela Dagooca a to v umění Classical Arnis a Dagooc Arnis System.

Z této cesty vznikly tři články, které najdete na níže uvedených odkazech:
Dagooc Arnis System – seznámení se systémem a jeho zakladatelem + trénink na Filipínách
Smoking Sticks – článek věnovaný výrobě tréninkových ratanových tyčí a dalších zbraní v rodinné firmě R.Dagooca
Zajímavosti z Filipín - co všechno jsou Filipíny...

výcvikové kurzy pro BIS

bis_1_fb

Na konci dubna proběhl první ze série plánovaných oficiálních výcviků pro instruktory střelecko-taktické přípravy Bezpečnostní informační služby (vnitřní zpravodajská služba ČR).
Už v minulém roce absolvovali někteří z nich náš Instruktorský kurz a v návaznosti na něj je obsahem dalších výcviků komplexní seznámení s metodikou Aegis, individuální zdokonalování střeleckých dovedností a další témata dle specifických potřeb této složky.

konečně teplo! Laugh

tr_452

Pravidelně pořádané skupinové tréninky byly v poslední době ve znamení spíš špatného až extrémního počasí (např. v říjnu první sníh, v lednu mrazy -16 viz. foto dole...). Ne, že by to nějak vadilo, ale v tom právě uplynulém víkendu jsme to sluníčko docela ocenili :- )

P1150899_452

proběhl kurz K1

k1_4_blog_tit

V termínu 20-21.dubna 2013 proběhl další z kurzů Akademie Aegis - K1 “Základy obranné střelby”... a už konečně s trochou jarního počasí :- )
Fotogalerie na FB

nová spolupráce: Akademie Aegis & Revision Military

rev_blog_tit_452

Velmi rádi oznamujeme navázání oficiální spolupráce s výrobcem špičkových ochranných brýlí, americkou firmou REVISION MILITARY
vice informací

zbraně na kurzech v roce 2012

stat2012_blog_tit

Pro zajímavost jsem udělal statistiku zbraní používaných na našich kurzech v roce 2012 - zahrnuje střelecké “civilní” kurzy s krátkými zbraněmi, tedy např. ne zbrojířské kurzy Glock, tam je procento jasné : -)

70% Glock
15% CZ
15% ostatní


podrobněji:
Glock = 44% G19, 40% G17, 16% ostatní (G19c, G21, G23, G26, G27)
CZ = 55% CZ75/85, 25% CZ75D, 20% ostatní (Duty, Rami, SP-01)
ostatní = Sig P228, Sig 1911, GP K100, Steyr M9-A1, HK USP, Taurus 809, SW MP9, SW 360
ráže = 90% 9mm Luger, 10% ostatní (.40SW, .45ACP, .357Mag)

nový terč Aegis T4

T4_fb_452
Terč T4 - vícezónový terč pro drily a průpravná cvičení

  • tento druh terče je určený pro drilování základní techniky a trénink principu správného poměru rychlosti a přesnosti střelby bez změny vzdálenosti od terče (vhodné např. na kryté střelnice)
  • maximální využití plochy terče pro váš efektivní trénink
  • variabilita – použití i v obráceném směru (kruhy dole)
  • barevné schéma pro lepší orientaci a přehlednost terče
  • terč je připraven pro různé způsoby označování zón (čísla, písmena, barvy… ) pro povelový, tzv. command training
  • dva malé kroužky jsou určené ke specifickým drilům pro trénink správné práce prstu na spoušti
  • celkový rozměr 70x51 cm
  • tři velikosti a tvary zásahových zón: 3x kruh ø 15,5cm, 3x obdélník 29x15,5 cm, 10x čtverec 6,5x6,5cm, male kroužky ø 2 a 3 cm (rozměry zón vč. 0,5 cm okraje)

výcvikové terče Aegis

terce_fb_452

Výcvikové terče Aegis?
Aktuálně VŠECHNY SKLADEM na eshopu
S-Gear !

střelecká soutěž TACTICAL CUP 2013

Untitled452

Zveme vás na 5.ročník závodu TACTICAL CUP, zaměřeného na obrannou/praktickou střelbu (kombinace dlouhá + krátká zbraň), který se bude konat v neděli 12.května 2013 na střelnici Fox Chloumek u Mělníka.
Opět bude připraveno 5 zajímavých situací (viz.
TC 2012), na výherce čekají hodnotné ceny od partnerů závodu a v roli ředitele závodu bude znovu působit Aleš Vondráček z Akademie Aegis.
propozice ke stažení

proběhl kurz K2

K2_3_13_blog_tit

O víkendu 30-31.března (podle kalendáře, protože jinak to spíš byl 89-90.leden...) proběhl kurz K2, první v sezóně 2013.
fotogalerie na FB

střelecko-taktický výcvik pro Útvar rychlého nasazení Policie ČR

urn2013_blog

V rámci výcvikové spolupráce Akademie Aegis a Útvaru rychlého nasazení Policie ČR proběhl v březnu 2013 další z kurzů. Tentokrát jeho zaměření (podle požadavků ÚRN) kombinovalo několik různorodých témat, viz. report
+
fotogalerie FB

10 let výročí výcvikového systému Combat Focus Shooting

cfs_10_blog

Výcvikový střelecký systém COMBAT FOCUS SHOOTING, jehož zakladatelem je Rob Pincus z USA, letos oslaví 10 let od svého představení a uspořádání prvního kurzu.
Jsme rádi, že jsme kdysi CFS objevili, absolvovali několik výcviků pod vedením Roba Pincuse a od roku 2008 jsme oficiálně certifikovaní instruktoři CFS s oprávněním ho vyučovat - jako jediní v České republice. Stále je nás v Evropě jen 11 (ČR, Německo, Švýcarsko, Portugalsko, Velká Británie), v USA je instruktorů okolo padesátky.

ještě malé ohlédnutí za IWA 2013...

Veletrh IWA 2013 v Norimberku... to nebylo jen o putování mezi stánky, ale i o setkávání s lidmi. Zvlášť fajn bylo vidět naše přátele, jako je např. Jim Smith ze Spartan Tactical, kterého jsme kdysi pro ČR objevili a měli možnost s ním několikrát trénovat.

iwa_jim_blog

Kyle Lamb - další instruktorská legenda. Je to v USA velmi uznávaná osobnost s dlouholetou bohatou vojenskou minulostí, nyní provozující svou výcvikovou firmu Viking Tactics. Známe jeho knihy, videa, výrobky, které navrhnul atp., ale není nad osobní setkání. Navíc Kyle se ukázal jako příjemný chlapík a i rozhovor s ním byl zajímavý.

iwa_lamb_blog

proběhl kurz K1

k1_3_13_blog

První kurz sezóny 2013 na venkovní střelnici, K1 “Základy obranné střelby”, proběhl o víkendu 16-17.března 2013.
Fotogalerie na FB

proběhl kurz první pomoci TRS/TECC (Tactical Emergency Casualty Care)

tecc_3_13_blog

16-17.3.2013 proběhl další kurz první pomoci “Tactical Rescue System TRS – BASIC” vedený v systému TECC (Tactical Emergency Casualty Care) instruktory M.Novotným a J.Duchoněm z Czech Association of Combat Medics.
Fotogalerie na FB

IWA 2013

iwa2013_blog

Fotoreport z veletrhu IWA 2013 - novinky a zajímavosti, jak je viděl tým Akademie Aegis.
fotogalerie na FB

kurzy pro individuální zájemce z ozbrojených složek 2013

k1os1

Také v roce 2013 pokračujeme v nabídce střeleckých kurzů za výhodnějších podmínek pro individuální zájemce z ozbrojených složek (+ IZS a Aktivní zálohy).
Spadáte-li do zmíněné skupiny a máte-li zájem o naše kurzy, ozvěte se nám (info@aegisteam.cz,
kontaktní formulář nebo zprávou na FB), abychom mohli připravit konkrétní termíny na jaro/léto.

fotosoutěž S-Gear

sg_soutez_blog
Tak vzhůru do toho Happy

1. posílejte fotky výbavy, kterou s sebou každý den nosíte (po kapsách, na opasku, ale i např. v batohu...)
2. pokud chcete, připojte krátký komentář (není podmínkou a nebude mít vliv na hodnocení )
3. připojte kontakt, na který chcete oznámit případnou výhru
4. sdělte, zda chcete fotografii uveřejnit anonymně nebo pod jménem
5. fotografie budou umisťovány na facebookovém profilu/webových stránkách S-Gear
6. fotografie se přijímají do 31.03 na emailu info@s-gear.cz
7. hodnocení:
- od 1. do 30.dubna 2013 budou fotografie k dispozici pro hlasování na
FB profilu S-Gear
- vítězná fotografie = nejvíc "lajků"
- 1.května 2013 bude vyhlášen/zveřejněn vítěz
- pořadatel si vyhrazuje udělit případně další výhru nejlepší fotografii podle svého subjektivního výběru

Urban Combatives & Lee Morrison seminář NEW BLOOD 3

UC2_tit_blog

Koncem ledna roku 2013 se uskutečnil ve Velké Británii ve městě Southampton velmi zajímavý seminář New Blood 3 pořádaný zakladatelem systému Urban Combatives Lee Morrisonem, kterého se zúčastnil Martin Hradecký, jeden z instruktorů Akademie Aegis
celý článek

Sezóna 2013 začíná! Jaká byla ta uplynulá?

sezona2012_blog

Blíží se zahájení sezóny střeleckých kurzů 2013 na venkovní střelnici, která začne v polovině března a to tradičně na střelnici Chloumek u Mělníka. Při této příležitosti si můžeme shrnout jak to vypadlo v roce minulém, na události různého typu bohatém, roce 2012.
celý článek

rozšíření nabídky zdravotnického vybavení první pomoci na S-GEARu

rs_blog

Doporučujeme vaší pozornosti nové vybavení pro první pomoc na spřáteleném eshopu S-Gear.
Kromě nových
„záchranářských“ EMT nůžek je to především přídavný řezák RipShears americké výroby, který po připojení k nůžkám výrazně zvyšuje jejich univerzálnost a rychlost rozstříhání oblečení (vč. silných látek, kůže, popruhů atp.), viz. videoukázka
Nůžky EMT se nabízí ve dvou velikostech (19 a 15cm) a škále šesti barev . Řezák RipShears buď můžete koupit samostatně v černé barvě nebo rovnou na nůžkách RipShears (různé kombinace barev).

rs_blog2

novinky ze SHOT SHOW 2013

shot-show_452

V americkém Las Vegas právě skončil 35. ročník největší světové výstavy v oboru zbraní, střeliva a všeho, co s tím blízce i vzdáleně souvisí - SHOT SHOW 2013.
celý článek

avízo nového termínu školení "Základní zbrojířský kurz GLOCK"

g_av_blog

Všechny zájemce zveme na další “Základní zbrojířský kurz GLOCK”, který se bude konat v pátek 22.2.2013 od 17,30hod. Místo konání Praha. Zájemcům bez vlastní zbraně dané značky je možné ji na kurz zapůjčit. Přihlašovací formulář k dispozici zde

nová zbraňová svítilna Inforce APL odstartovala oficiální prodej v ČR !

apl_blog_452

Od 11.1.2013 je v ČR, v eshopu S-GEAR, možné objednat novou zbraňovou svítilnu INFORCE APL, kterou máme v Akademii Aegis k dispozici a kterou po prvních zkušenostech neváháme doporučit.
fotogalerie na FB

APL2_452

Vyzkoušeli jsme... KRISS Vector CRB

kriss_blog

V “reportáži” z vánočního střílení jste si jistě všimli několika zajímavých a často nepříliš rozšířených zbraní, které ale rozhodně stojí za bližší poznání. Proto jsme některé z nich vzali na střelnici o pár dní později, abychom si je v klidu vyzkoušeli… První z krátkých reportů, psaných pro AEGIS BLOG, se bude týkat zbraně KRISS Vector CRB v ráži .45ACP.
celý článek + fotogalerie na FB

poprvé v ČR - svítilna INFORCE APL

apl_blog

Čekání skončilo a první kus nové zbraňové svítilny INFORCE APL je v České republice a dostali jsme ho na testování.
4.1.2013 proběhlo první vyzkoušení - dojmy, hodnocení a více fotek už velmi brzo...

PF 2013

PFa_blog

Tak jako už mnohokrát…i na konci tohoto právě uplynulého roku chceme poděkovat vám všem, kteří jdete stejným směrem a dáváte nám najevo svůj zájem, podporu a přátelství.
Přejeme vám do dalšího roku hodně síly a vůle překonávat překážky na cestě…

Aegis Štědrý den 2012

vanoce2012_blog

A je to tu...... jelikož se konec světa nekonal, Štědrý den 24.12. opět přišel a to znamená, že Aegis vyjel na střelnici. Tuhle tradici dodržujeme už řadu let a ani letos to tudíž nemohlo být jinak…
celý článek

Vánoce jsou tady Happy

Vanoce_2012_blog

proběhl INSTRUKTORSKÝ KURZ pro příslušníky ozbrojených složek

instr2012_blog

Na konci listopadu 2012 se konal Instruktorský kurz „Moderní trendy a metodika střelecko-taktické přípravy“, který je vrcholem v nabídce našich výcvikových programů a už od počátku v roce 2009 je určen pouze pro příslušníky ozbrojených složek s přímým vztahem ke služební přípravě.
celý článek + rozšířená fotogalerie na FB

proběhl kurz K7 "Světlo&Tma"

k7_12_12_blog

9.prosince 2012 se konal další z našich kurzů, které v zimní sezóně probíhají na kryté střelnici - K7 “Světlo&Tma”, tématicky zaměřený na použití zbraně za snížené viditelnosti a za tmy se svítilnou
fotogalerie na FB

proběhl Základní zbrojířský kurz pro zbraně zn.GLOCK

G_12_12_blog

7.12.2012 proběhlo další specificky zaměřené školení „Základní zbrojířský kurz GLOCK“, vedené lektorem Petrem Dačevem - hlavním zbrojířem firmy MPI CZ (zástupce značky Glock v ČR).
Fotogalerie na FB

proběhl kurz první pomoci TRS/TECC (Tactical Emergency Casualty Care)

tecc_12_12_blog

1-2.12.2012 proběhl další kurz první pomoci “Tactical Rescue System TRS – BASIC” vedený v systému TECC (Tactical Emergency Casualty Care) instruktory A.Karbanem a J.Duchoněm z Czech Association of Combat Medics.
Děkujeme všem za účast a aktivní přístup!
Fotogalerie na FB

4 způsoby rozdělání ohně v přírodě (video)

jj_drill_blog

Doporučujeme zajímavé video, jehož autorem je náš dlouholetý kamarád a spolupracovník Jan Jirka. Honza je spojený s Akademií Aegis již od jejího vzniku - je to náš bývalý pomocný instruktor, který několik let vypomáhal při některých kurzech a také se podílel na námi pořádaných závodech v obranné střelbě.
Je mj. i dlouholetý žák Martina Hradeckého v Arnis & Balaraw fighting clubu (klub zaměřený na sebeobranu a boj s chladnými zbraněmi) a zároveň velký outdorový nadšenec se zaměřením na techniky přežití – čehož důkazem je právě toto
video.

spolupráce pokračuje - další výcvik pro Zásahovou jednotku PČR Jmk

zj2_blog_tit2

Na začátku listopadu 2012 proběhl další z našich výcviků pro policejní Zásahovou jednotku Jihomoravského kraje, se kterou jsme navázali spolupráci již v minulém roce.
Aktuálně se jednalo o kurz specificky zaměřený na vybrané
pokročilé techniky s krátkými zbraněmi a oblast skrytého nošení + seznámení se základními principy a technikami osobní ochrany v podmínkách “low profile”.
celý článek + rozšířená fotogalerie na FB

produkty Aegis v pražském Armyshopu MASH

mash_blog

Po delší pauze je opět všem zájemcům k dispozici v Praze, na jediném místě - v Armyshopu MASH - kompletní sortiment produktů Aegis – ledvinky pro skryté nošení 3.gen, chest rigy, lékárny AFAK… a také další produkty z eshopu S-Gear.
S tímto armyshopem máme dlouhodobé osobní vztahy a dobré zkušenosti a můžeme vám ho jen doporučit.

střelecký výcvik pro instruktory PČR

pcr_sps_blog_tit

Na začátku října 2012 proběhl další z našich výcviků určených pro ozbrojené složky – tentokrát se jednalo o kurz zaměřený zejména na dlouhé zbraně – útočné pušky a samopaly - připravený pro skupinu instruktorů Policie ČR.
Výcvik zorganizovali instruktoři ze Školního policejního střediska KŘP hl.m. Prahy a kromě nich se účastnili např. také instruktoři z pražské PMJ - Pohotovostní motorizované jednotky a Vyšší policejní školy MV v Brně.
celý článek
rozšířená fotogalerie na FB

výstava "Pocta japonskému meči"

japmec_blog_tit

Je značně pozitivní, že v posledních letech i v České republice vznikají stále více různé projekty či výstavy, které se specializují na problematiku japonského meče. Jedním z takových počinů je právě výstava - Pocta japonskému meči, konaná od 7.září do 21. prosince 2012 v Muzeu Policie ČR (Praha, Ke Karlovu 1).
Odborným garantem výstavy je Česko-japonská společnost a japonská ambasáda. Autorem výstavy je Bohumil Planka (Nihontó kenkjúkai) a generálním partnerem Společnost Bušidó. Kurátorem výstavy je japonolog Jakub Zeman.
celý článek

proběhl kurz K1

K1_11_blog

O víkendu 3-4.11.2012 proběhl kurz K1 „Základy obranné střelby“ - poslední akce letošní sezóny na venkovní střelnici. Díky všem za účast a nasazení v průběhu kurzu zimě navzdory... V listopadu sice ještě proběhne několik výcviků pro ozbrojené složky, ale tento kurz byl poslední „standardní“...
Doufáme, že si účastníci odnesli nejen nové informace, zkušenosti a zlepšení svých střeleckých dovedností a návyků + náměty jak zlepšit svůj vlastní trénink, ale i změnu "naladění hlavy" v souvislosti s tím, co je obranná střelba a nošení zbraně "podle Aegisu".
V zimních měsících, až do začátku sezóny nové (přelom březen/duben 2013) budou probíhat kurzy K7 „Světlo&Tma“, Zbrojířské kurzy Glock a První pomoc TRS/TECC. V plánu jsou také výcviky boje zblízka „Teleskopický obušek“ a „Nůž“.
fotogalerie na FB

proběhl kurz K5

k5_10_blog

O víkendu 20-21.10.2012 proběhl další z kurzů, tentokrát pro dlouhé zbraně – K5 „Samonabíjecí puška“. Počasí už bylo typicky podzimní, ale při dnešní znalosti toho, co přišlo o týden později, můžeme být ještě rádi...
O tento druh výcviku, resp. o náš koncept ohledně dlouhých zbraní (útočná puška, samopal, PDW...) je v poslední době velký zájem, což se projevilo i několika kurzy specificky připravenými pro ozbrojené složky (
URNA, ZJ PČR JmK, ŠPS PČR Praha, AČR 43.vmpr). To se odrazilo i na některých novinkách a úpravách „standardního“ kurzu K5, zejména toho právě proběhlého. Více se používají kovové terče v odolnosti pro puškové ráže, upravily se modelové situace a některé drily a také se více prolínají techniky na různé vzdálenosti, od blízkých cílů až po cca 60 metrů (na střelnici Chloumek – jinak podle možností až do 100-120m). Kromě nezbytných základů (bezpečnost, polohy, způsoby ovládání zbraně atp.) se na kurzu věnuje pozornost i pokročilým věcem typu nestandardní a vynucené polohy při střelbě, obrana vlastní zbraně a obrana proti dlouhé zbrani, využití krytu a střelba zpoza něj vč. automobilu, střelba za pohybu atd.
Cílem kurzu K5 je předávat univerzální efektivní systém „fungování“ s dlouhou zbraní pro různé okolnosti jejího použití a praxe ukazuje, že i začátečník s odpovídajícím přístupem k výcviku je schopen se za dva dny výrazně ve svých dovednostech zlepšit a získat komplexní návod co a jak dále trénovat.
fotogalerie na FB

nový produkt Aegis - lékárnička "AFAK" (Aegis First Aid Kit)

afak_blog_tit

Představujeme nejnovějšího “člena rodiny” produktů, vytvořených podle našeho návrhu a nesoucí značku Aegis, lékárničku “AFAK” Aegis First Aid Kit.
Je určená pro základní osobní výbavu první pomoci jak pro profesionální použití v ozbrojených složkách, tak i pro běžný civilní každodenní život.
Na lékárničce AFAK se především odrazila dlouhodobá zkušenosti s používáním různých typů pouzder, absolvování a
pořádání kurzů neodkladné první pomoci systémů TCCC (Tactical Combat Casualty Care) a TECC (Tactical Emergency Casualty Care) ve spolupráci s Czech Association of Combat Medics.
kompletní info
rozšířená fotogalerie na FB

Arnis & Balaraw Fighting Club

abfc_blog_tit

Článek představující soukromý klub reálné sebeobrany a boje s chladnými zbraněmi ARNIS & BALARAW FIGHTING CLUB, který vede Martin Hradecký a Mario Tachecí (článek vyšel v časopisu Bojová umění - Fighter’s Magazine č.9/2012)
celý článek (web verze)

proběhl kurz K3

k3_blog2

13-14.10.2012 proběhl kurz K3 „Expert“. Na kurzu se sešla pestrá směsice účastníků. Od policejního instruktora, člena výběrového armádního útvaru, několika dalších příslušníků ozbrojených složek, přes manažera zbrojovky nebo studenta VŠ až po manželský pár...
V tomto - jediném letošním – termínu bylo nově provedeno několik úprav a doplnění obsahu, aby nejvyšší kurz ze sestavy K1-K2-K3 ještě lépe plnil svůj záměr, tj. rozvíjet střelce v tématech jako je střelba a obrana na velmi krátkou a kontaktní vzdálenost, nouzové manipulace se zbraní např. po zranění a obecně schopnost efektivně fungovat v nestandardních podmínkách a okolnostech... Předpokladem jsou pevně zafixované bezpečnostní návyky a ovládání všech základních i některých pokročilých střeleckých technik (např. střelba z různých poloh, střelba jednou rukou, využití krytu, pohyb se zbraní atd.)
K3 „Expert“ také, mnohem více než předchozí kurzy, střelecké dovednosti testuje, např. pomocí řady různých modelových situací, po fyzické námaze atp. a propojuje různé aspekty řešení kritické situace.
Velký blok je věnovaný technikám střelby CQS na velmi krátkou vzdálenost, pro které nově využíváme 3D terče-lidské postavy, které posouvají nácvik ještě blíže k realitě.
Věříme, že kurz K3 v této upravené podobě splnil svůj účel a účastníkům otevřel další obzory v problematice obrany se zbraní, naučil je nové věci a mj. dal možnost i poznat lépe sama sebe a ověřit si reálnou úroveň svých dovedností.
fotogalerie na FB

proběhl kurz K2

k2_blog_2

Podzimní sezóna kurzů je v plném proudu a tak o víkendu 22-23.9. proběhl další z výcviků - kurz K2 „Pokročilé techniky obranné střelby“.
Jak název napovídá, je to kurz navazující na úvodní K1 „Základy obranné střelby“ a zatímco K1 je zaměřený hlavně na vysvětlení a vybudování správných základních návyků a technik, K2 na to navazuje náročnějšími technikami a tématy. Jsou to např. různé střelecké polohy a jejich kombinace, ovládání zbraně jednou rukou (jak střelba, tak manipulace – přebití, odstraňování závad), střelba po pohybu a za pohybu, řešení více cílů atd. a velký blok je také věnovaný využití překážek/krytů a střelbě zpoza nich.
Tradiční teoretické bloky se v K2 zabývají detailněji střelivem resp. dalším vybavením – užitečnými nástroji/pomůckami a obrannými prostředky. Vším se prolíná důraz na to, proč se zbraní trénujeme a jakým způsobem mít “naladěnou hlavu”, aby tenhle účinný obranný prostředek v nouzi nejvyšší jejímu nositeli efektivně pomohl... Po kurzu K2 je také každému účastníku víc jasné, proč chceme, aby každý nejprve prošel K1.
fotogalerie na fb

výstava "NOŽE 2012" Příbram

noze2012_blog

Ve dnech 8.-9.9. 2012 proběhl XXI. ročník mezinárodní prodejní výstavy nožů a chladných zbraní „Nože 2012“ v Příbrami.
fotogalerie na FB
celý článek

proběhl kurz K1

k1_9_blog

O víkendu 1-2.9.2012 proběhl další, předposlední letošní, kurz K1 “Základy obranné střelby”, který je úvodem do našeho systému. Počasí poměrně přálo a po delší době bylo také vícero druhů a typů zbraní (kromě stále většinových Glocků) - např. malý revolver, 1911 a několik modelů pistolí značek ČZ, Taurus, S&W, Grand Power. Díky všem za účast a budeme se těšit nashledanou příště.
fotogalerie na FB

stav připravenosti zbraně?

nvk_blog1

Před pár týdny jsme dostali velmi zajímavý email…jeden z účastníků našeho dřívějšího kurzu nám napsal o změně svého názoru na stav připravenosti nošené zbraně.

Zdravím Vás,
je to již nějaký pátek, co jsem u Vás prošel Instruktorským kurzem. Poznal jsem při něm metodu Combat Focus Shooting a diskutovali jsme spolu hodně nad tématem, zda nosit či nenosit náboj v komoře. Já jsem byl tehdy tvrdým zastáncem náboj v komoře nenosit. Měl jsem navyklý dril podle izraelské školy, kdy se po tasení natahuje a následně vychází první rána. Musím se přiznat, že i po absolvování kurzu jsem pečlivě zvážil všechna pro a proti a zůstal jsem u svého zaběhnutého drilu, kdy jsem nenosil náboj v komoře. Neměl jsem s tím problém a říkal jsem si, že to mám tak nadrilované, že natáhnu pokaždé.
Chyba lávky, nenatáhnu. Kdyby se to stalo na střelnici, vedlo by to přinejmenším k zamyšlení. Jenže se mi to stalo při zákroku a to je hodně na pováženou.

Byl jsem v situaci, kdy jsme prohledávali objekt, v němž měl být schován ozbrojený pachatel loupeže. V domě bylo hodně šero. Pak oční kontakt s postavou schovanou půlkou těla za jakousi starou skříní. Tasení zárověň s výzvou proběhlo bez problémů. Až na natažení. V té rychlosti jsem ten závěr špatně chytil, sjela mi ruka a nenatáhl jsem. V mžiku jsem to celé opakoval a natáhl už dobře. Naštěstí se nic nestalo. Chlapík byl spíš z celé situace zoufalý, nechtěl bojovat a uposlechl výzvy. Situace se vyřešila bohudíky bez výstřelu. Střelná zbraň u něj nalezena nebyla. Dokončil jsem s kolegy zákrok a potom se mi začaly honit hlavou myšlenky. Co kdyby proti mně stál člověk se zbraní, který je ochoten zabít kohokoli? Co kdyby tam stál člověk ozbrojený střelnou zbraní, který by byl odhodlán s námi bojovat do posledního dechu? Co kdyby tam stál profesionál, který to se zbraněmi zatraceně dobře umí? Takovéhle myšlenky mi kolovaly neustále hlavou. A je mi jasné, že bych tam asi skončil.
Dlouho jsem přemýšlel, jestli Vám o téhle situaci mám napsat. Ruku na srdce, takovéhle selhání se moc dobře nepřiznává. Ale bylo by nefér nepřiznat, že jste tenkrát měli pravdu. Od tohoto zákroku nosím zbraň s nábojem v komoře a trénuji tak i na střelnici. Příště už budu připravený.
S přátelským pozdravem
J
.T.

Cílem tohoto příspěvku není rozpoutat vášně na téma náboj v komoře ano/ne, ani znovu porovnávat výhody a nevýhody toho kterého stavu. I když jsme zastánci nošení zbraně na opasku s nábojem v komoře (a na našich kurzech téma stavu zbraně podrobně probíráme), je na každém, na základě jakých důvodů se rozhodne pro nošení “s” nebo “bez” a jak se to odrazí v jeho tréninku.
Jen je dobré se občas umět bez předpojatosti zamyslet nad zkušeností někoho jiného...

střelecký výcvik pro skupinu z 43.vmpr Chrudim AČR

43_blog

Tropický víkend 18-19.8. jsme nestrávili někde u vody, ale opět na střelnici. Vedli jsme výcvik zaměřený na dlouhé zbraně (K5-OS) specificky„ušitý“ pro skupinu profesionálů - vojáků 43.výsadkového mechanizovaného praporu z Chrudimi, doplněnou o příslušníky 44.lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce (obě jednotky jsou součástí 4.brigády rychlého nasazení AČR) a 211.taktické letky z Čáslavi.
Výcvik probíhal podle pověřeného koncepu a metodiky Aegis pro dlouhé zbraně, který jsme podobně pro ozbrojené složky připravovali již několikrát (např. opakovaně pro
Útvar rychlého nasazení PČR nebo Zásahovou jednotku PČR JmK).
Poptávka na kurz vzešla přímo od jednotlivců z 43.vmpr, kteří dali dohromady skupinu a na svoje náklady kurz realizovali, za což jim patří uznání a poděkování. Profesionalita účastníků kurzu se projevila mj. tím, že i když teploty na slunci překračovaly 40
st., fungovali ve výstroji a s maximálním nasazením, ve snaze si z výuky odnést co nejvíce. Kurz probíhal ve velmi dobré atmosféře a i čerstvá zpětná vazba na výcvik je pozitivní...a proto už se připravuje další termín, tentokrát na krátké zbraně. Pánové, budeme se těšit!
fotogalerie na FB

Spolupráce pokračuje - další střelecký výcvik pro Útvar rychlého nasazení PČR

blog_tit3

V minulém roce (2011) jsme navázali oficiální výcvikovou spolupráci s policejní protiteroristickou jednotkou – Útvarem rychlého nasazení, známého pod zkratkou URNA. Od té doby proběhla řada různě zaměřených kurzů - tím nejčerstvějším byl srpnový střelecký výcvik zaměřený zejména na dlouhé zbraně.
celý článek

tréninkové zbraně

trzbr_blog

Cvičné neboli tréninkové zbraně patří neodmyslitelně k výcviku bojovníků po staletí.
A ačkoli šel vývoj mílovými kroky vpřed, používají se některé tréninkové zbraně i v současné době. Využití těchto výcvikových pomůcek se netýká jenom cvičenců tradičních bojových umění či systémů reálných sebeobran, ale i profesionálů z ozbrojených složek - policistů a vojáků.
celý článek

proběhl kurz první pomoci TRS/TECC (Tactical Emergency Casualty Care)

tecc7_blog

7-8.7.2012 proběhl další kurz první pomoci “Tactical Rescue System TRS – BASIC” - s odbornou garancí Czech Association of Combat Medics - vedený instruktory Alešem Karbanem a Michalem Novotným v systému TECC (Tactical Emergency Casualty Care)
Fotogalerie na FB

spuštěn FB projekt "Světelný Guru"

sguru_blog

Nové FB stránky věnované svítilnám všeho druhu, především však těm, které mají nějakou souvislost se zbraněmi resp. s každodenním nošením tohoto užitečného pomocníka - vytvořené a spravované Alešem Vondráčkem z Akademie Aegis

časopis Paměť a dějiny č.2/2012

pd_blog

časopis Paměť a dějiny č.2/2012 (čtvrtletník vydávaný Ústavem pro studium totalitních režimů ČR) je tématicky věnovaný útoku na R.Heydricha. Velmi doporučuju!
malá ukázka - článek SOE a příprava atentátu na Reinharda Heydricha, autor pplk. PhDr. Eduard Stehlík

proběhl kurz pro osobní strážce

os_blog_tit

V termínu 25-29.6.2012 proběhl specializovaný kurz pro osobní strážce. Tento kurz se poprvé pořádal už v roce 2007 a od té doby se pravidelně koná vždy jednou ročně. Výcvik Je také možno realizovat pro uzavřenou skupinu kdykoli mimo standardní termíny. Této nabídky mj. využila v roce 2010 vybraná skupina příslušníků elitní jednotky 601.skss Armády ČR.
Kurz je určen pro každého, kdo chce získat nezkreslenou představu o světě osobní ochrany a o tom, co by měl profesionál v oboru znát a umět. Záměrem kurzu není (a ani nemůže být) v několika dnech "vyrobit" kvalifikovaného ochránce. Prioritně jde o seznámení se s metodikou Aegis, která zájemci-laikovi ukáže "jak na to" a zkušenému dále rozšíří obzory.
V poslední době take není žádnou výjimkou, že se kurzu účastní i lidé, kteří neuvažují o profesní dráze v tomto bezpečnostním oboru, ale chtějí využít určitých znalostí a dovedností pro účely ochrany rodiny a svých blízkých.
Pětidenní kurz je intenzivní a každý den kombinuje teoretické bloky s praktickými nácviky. V rámci teorie se probírají např. druhy útoků a typologie útočníků, atentáty a únosy, vybavení osobního strážce, plánování akcí a jednotlivých složek výkonu činnosti osobního strážce atd. Na to navazuje praxe resp. výcvik konkrétních dovedností, jako je specifická sebeobrana, použití a obrana proti chladným zbraním, střelba, taktická příprava, preventivní pyrotechnická prohlídka, první pomoc, obranná jízda a modelové situace (viz. popis
obsahu kurzu). Kurz je celkově orientován především na výkon skryté ochrany v reálných podmínkách ČR resp. Evropy.
Garantem tohoto kurzu je
Martin Hradecký, jeden z hlavních instruktorů Akademie Aegis, který má za sebou dlouholetou praxi osobního strážce a i dnes je v oboru stále aktivní. Spolu s Martinem se na kurzu podílí i několik dalších instruktorů, mj. např. sebeobranu vede legendární trenér muay-thai a MMA Petr Macháček.
Fotogalerii z tohoto kurzu, dokumentující jeho průběh, najdete na FB

exkluzivní test prototypů nových zaměřovačů zn.MEOPTA

meopta_blog_tit

V nedávné době jsme měli možnost exkluzivně vyzkoušet a připomínkovat prototypy nových zaměřovačů zn. MEOPTA, konkrétně dva typy optických zaměřovačů s pevným zvětšením, určené zejména pro vojenské použití. Jednalo se o typ ZD 3x20 RD a ZD 5x35 RD, oba sdružené s kolimátorem Meopta Meosight s 3MOA záměrnou tečkou.
Model 3x20 byl zkoušen na pušce CZ 858 Tactical, (7,62x39) a model 5x35 na AR-15 zn.IDS (223.Rem). Střelba s optikou i kolimátorem probíhala většinou na 100 resp. 50 metrů a v rámci testu bylo vystříleno několik stovek nábojů. Začali jsme nástřelem obou zbraní resp. zaměřovačů (oba mají integrovanou rychomontáž) a postupně se dostali ke střelbě z různých poloh, kombinací papírových a kovových terčů několika velikostí - na různých vzdálenostech – a přechody z optiky na kolimátor a obráceně. Zajímavostí je možnost volby z dvou barev podsvícení záměrné osnovy obou zaměřovačů – červeného nebo zeleného.
Tyto zaměřovače spadají konstrukčně i využitelností do stejné kategorie jako jsou např. Trijicon ACOG nebo nový Leupold Mark 4 HAMR a zajímavé bylo (byť nepřímé ) jejich porovnání s prototypy od Meopty. Je samozřejmě otázka jestli, a v jaké podobě, se nakonec budou vyrábět, ale předali jsme naše poznatky a i výhrady k několika prvkům a řešením. V mnohém se shodovaly se zkušenostmi našeho kamaráda, který se s těmito zaměřovači nedávno vrátil z mise v Afghanistánu.
Věříme, že i naše připomínky nakonec povedou ke zlepšení konečného výrobku, který má určitě v sortimentu zn. Meopta své místo a svým způsobem v něm zatím chybí. Optiku Meopta „umí“ a tak by výsledek mohl být důstojnou konkurencí podobným zavedeným druhům, s předpokládanou výhodou nižší ceny.
fotogalerie na FB

nabídka zbraní na prodej

K prodeji se nabízí dvě zbraně:
Glock 21SF ráže .45ACP - cena 15000Kč
SigSauer SP2022 ráže 9mm Luger - cena 14000Kč
Obě zbraně jsou nové, nepoužívané a od spolehlivých majitelů Happy

21 21

Zájemci prosím kontaktujte nás na info@aegisteam.cz

nový systém distribuce produktů Aegis

sgear_logo_blog

V rámci snahy o zlepšení distribuce produktů nesoucí jméno Aegis (ledvinky, chest rig atp. ) jsme v roce 2012 zahájili spolupráci s firmou S-GEAR s.r.o., která se nyní stala našim exkluzivním partnerem v této oblasti.
Za nových podmínek je také možné lépe uspokojovat nejen zájem jednotlivců, ale i narůstající velkoobchodní poptávku a dostat tak naše věci i do vaší oblíbené nebo blízké prodejny resp. eshopu.
S-GEAR se zabývá prodejem specifických produktů pro přežití a pobyt v přírodě i vybavení pro každodenní nošení, z nichž některé i do ČR přímo dováží. Vybrané výrobky českých i zahraničních značek jsou vyzkoušené, prověřené praktickým používáním a jejich sortiment se bude nadále rozšiřovat - i o produkty vzniklé spoluprací s Akademií Aegis.
Celkově jsou nám přístup a obchodní „filozofie“ firmy S-GEAR, i jejího majitele Pavla Urmana, blízké a sympatické, proto s ním spolupracujeme a doporučujeme ho.

proběhl Základní zbrojířský kurz pro zbraně zn.GLOCK

g6_blog

22.6.2012 proběhl další ze zbrojířských kurzů zaměřených na pistole zn.GLOCK
Fotogalerie na FB

18.6.1942 – poslední boj parašutistů v chrámu sv. Cyrila a Metoděje

18642_blog

70 let je dlouhá doba a přímí pamětníci odcházejí… Je potřeba připomínat si události a činy lidí, na které můžeme být právem hrdí a které i po desítkách let osvětlují význam slov statečnost, čest, vlastenectví nebo oběť.
Nejen těch sedm, kteří proti přesile bojovali do posledních zbytků sil a posledního náboje, ale i stovky dalších pomáhajících, bez kterých by oni svoje úkoly v oněch těžkých dobách nezvládli, je třeba mít v úctě.
fotogalerie na FB

proběhl kurz K1

k1_blog_2

O víkendu 9-10.6.2012 proběhl už druhý letošní kurz K1 „Základy obranné střelby“. Opět povedený kurz se zajímavou skladbou účastníků, tentokrát i s více jinými zbraněmi než Glocky (1xSW MP9, 4xCZ, 1x1911) Happy
fotogalerie na FB

Multidemo 2012

MD2012_blog

Jen jednou za dva roky se koná v podmínkách ČR ojedinělá akce s názvem „MULTIDEMO“. Na dva dny se sjede pozvaných několik desítek lidí z ozbrojených složek (z téměř celého spektra v ČR), aby se účastnili programu prezentací a praktického vyzkoušení novinek v oblasti výzbroje a dalšího vybavení určeného právě pro ně.
Tuto zajímavou akci pořádala, letos už počtvrté, společnost
MPI CZ s.r.o. společně s dalšími partnery (tradičně Proarms CZ a poprvé HQH) a zástupci zahraničních firem/výrobců jimi zastupovaných v ČR. Multidemo 2012 se konalo 23-24.5. v prostorách výcvikového zařízení ve Stodu, které pro ni vytvořilo výborné zázemí.
To, co dělá pro účastníky tuto akci výjimečnou a velmi přínosnou, je právě kombinace fundovaných prezentací, vedených většinou přímo zástupci výrobců s následnou možností důkladného praktického vyzkoušení zbraní a doplňků na střelnici. Zároveň je zde prostor pro navazování a prohlubování profesních vztahů, vyměnu zkušeností atp.
První den se prezentace týkaly nového švýcarského samopalu
B&T APC9, malého samopalu MP9, tlumičů B&T a granátometu se speciální nesmrtící municí B&T LL-06, balistické ochrany zn. Sioen/SAT (Belgie), pouzder a vybavení zn. Blackhawk, komunikačních prostředků CeoTronics (Německo), speciálního „samochladícího“ oblečení a doplňků E-COOLINE a vybavení ze sortimentu Proarms CZ, zejména česká pístová puška typu AR-15 Proarms Armory PAR Mk.3, pouzdra Uncle Mikes (USA), optika Leupold (USA) a svítilny Ledwave (Španělsko).
Den druhý byl také nabitý zajímavými přednáškami...zbraně a příslušenství
Glock (Rakousko), zaměřovače Aimpoint (Švédsko) a izraelský adaptér „pro střelbu za roh“ Corner Shot. V této prestižní společnosti jsme také prezentovali výcvikový systém Aegis vč. referencí z jeho aplikace u ozbrojených složek a naše produkty – ledvinku pro skryté nošení, cvičnou zbraň a chest rig.
K praktickému vyzkoušení na střelnici byl k dispozici kompletní sortiment zbraní Glock vč. nové výcvikové verze pro střelivo Simunition FX, samopaly APC9 (9mm Luger) ve dvou verzích, samopal MP9 v ráži 9mm Luger (resp. MPi9 kompletovaný nově v ČR), několik variant PAR Mk.3 (.223 Rem), granátomet LL-06, různé zaměřovače Aimpoint (zejména kolimátory Micro T-1 a CompM4) a Leupold (mj. Prismatic a novinka
HAMR).
Zajímavé bylo přímé porovnání pomůcek pro střelbu zpoza překážky v prostorách určených pro taktický nácvik - Corner Shot vs. Aimpoint
CEU. Zatímco Corner Shot je poměrně sofistikovaný adaptér s elektronikou (kamera, zobrazovací jednotka atd.), Aimpoint CEU (Concealed Engagement Unit) je “jen” jednoduchý optický doplněk osazovaný na lištu za optiku. Praktické vyzkoušení ale spíše mluví pro Aimpoint…
Neplánovaný, ale o to zajímavější byl společný test samopalů stejné kategorie, s cílem porovnat zejména chování při střelbě - H&K MP5 vs. H&K MP5K vs. B&T APC9 vs. CZ Scorpion EVO.
fotogalerie na FB

zajímavá výstava "Arma Diaboli" v Národním muzeu v Praze

arma_blog

Do konce června letošního roku je prodloužena výstava Arma Diaboli v současném výstavním prostoru Národního muzea, a to v budově bývalého Federálního shromáždění (později Rádia Svobodná Evropa) u Václavského náměstí.
Tato výstava je specificky zaměřena na kuše a vše s tím související. Návštěvníci mohou shlédnout nejenom různé druhy kuší, ale i dalšího vybavení střelců z těchto zbraní. Jsou to především háky a hevery k napínání kuší, různé varianty šípů a hrotů, části ochranné zbroje – přilbice, drátěné košile nebo prošívanice. Dále pak osobní zbraně – meče a tesáky či speciální štíty zvané pavézy. Určitou zajímavostí jsou tzv. „protipancéřové“ hroty šípů, které se používaly ve středověku, a to hlavně v boji proti těžké jízdě. Výstava je také vhodně tématicky doplněna velkými panely s texty s mnoha dobovými vyobrazeními.
fotogalerie na FB

proběhl kurz K5

k5_blog

V letním počasí posledního květnového víkendu proběhl první letošní kurz pro dlouhé zbraně – samonabíjecí pušky, ze kterého přinášíme zatím nejrozsáhlejší fotogalerii. Sešla se na něm velmi dobrá skupina účastníků (tak jako vždy s velkým podílem příslušníků ozbrojených složek) a doufáme, že jim byl kurz přínosem. Děkujeme všem za účast!
fotogalerie na FB

nože Lakas I a Lakas II

lakas_blog

Martin Hradecký, jeden z instruktorů Akademie Aegis pro vás připravil článek o nožích, které v minulosti navrhl.
celý článek

výcvik pro Městskou policii Lovosice

mp_lovosice_blog

V minulých dnech jsme vedli další výcvik pro skupinu z bezpečnostního resortu, tentokrát pro Městskou policii Lovosice. Jednalo se o pokračovací kurz navazující na naši dřívější spolupráci, kterým postupně projdou všichni střážníci této MP.
Je povzbuzující a inspirativní, že i MP malého města, pokud má v čele rozumné lidi, může brát přípravu svých příslušníků vážně a jako jednu z priorit.

fotogalerie na FB

proběhl kurz K2

k2_blog

V termínu 12-13.5.2012 proběhl kurz K2 „Pokročilé techniky obranné střelby“, který navazuje na témata a techniky z úvodního kurzu K1 a rozvíjí je. Díky všem za účast!
Fotogalerie na FB

PISTOLE vs. PISTOLE S PAŽBOU vs. PISTOLE V KONVERZI vs. PDW SAMOPAL

test_blog

Srovnávací test rychlosti použití zbraní různé konfigurace na různé vzdálenosti se zhodnocením přídavné pažby resp. karabinové konverzní sady pro krátku zbraň.
celý článek

Tactical Cup 2012 z pohledu závodníka

Na závody nejezdím, takže nemůžu moc srovnávat, před tímto jsem absolvoval pouze loňský ročník Tactical Cupu. Záležitosti, kvůli kterým jsem se rozhodl přijet i letos a které jsem očekával se splnily (dobrá organizace, pěkně a smysluplně postavené situace, pohodová atmosféra, rozmanitost závodníků od profíků po hobíky).
Co mě letos bavilo asi nejvíc (i když minulý rok se to samozřejmě objevovalo taky), byla vzhledem k nemožnosti projít si situace dopředu nejistota, jak co vlastně střelit resp. jakou polohu k tomu zaujmout, typicky třeba na dvojce kde většina lidí střílela vleže, což mohlo znamenat jakous takous jistotu, že uvidí na terč, ale určitě to nebylo ideální z hlediska času a efektivity, narozdíl třeba od kleku, kde zas hrozilo, že střelec vzhledem ke svým individuálním schopnostem a zkušenostem (myslím, že většina lidí střílela z pod auta poprvé ) bude muset jít stejně do lehu, což by znamenalo dost výraznou časovou ztrátu, stejné to bylo na trojce, kde se začínalo z okýnka a kde se zase rozhodovalo jistota x rychlost, leh vs. klek.
Výborná byla samozřejmě jednička, kde bylo k vidění mraky různých způsobů jak se vyškrábat na BRDa a dilema zda se nahoru vyškrábat na jistotu, nebo to třeba risknout i se zbraní v ruce a nahnat tak nějaké desetinky, mě samotného trochu rozhodila i střelba jako taková, člověk přeci jenom není zvyklý střílet z tak zvláštního povrchu a ještě s nohama ve vzduchu : -)
Občas mě potrápily i šikovně postavené neterče, třeba opět na dvojce, na poslední puškový skupině terčů, kde jsem si naplánoval střelit to z jednoho místa a až na místě jsem zjistil, že se musím na poslední terč hejbnout a tak mi to narušilo „plán“, že jsem úplně zapomněl dát do jednoho terče druhou ránu a „miss“ byl na světě, bylo vidět, že se nad rozmístěním terčů a neterčů někdo zamyslel a nenaflákal je tam jenom tak. Co jsem tak zaslechl tak jsem taky nebyl jediný „pyrotechnik“ co se musel od bomby vracet a hledat, jaký drát mám vlastně šmiknout – zdánlivě prkotina, ale k oživení a zatraktivnění závodu to dle mého názoru rozhodně přispělo.
Jak minulý rok, tak letos bylo z celého závodu cítit, že si s tím pořadatelé dali opravdu práci a nenaplánovali to v pátek večer u piva, za to, i za celkový průběh závodu si myslím zaslouží dík, ono běhat v tom počasí za závodníkama s timerem, nebo s lepítkama muselo být taky slušný peklo. Řešila se i délka celého závodu, mě osobně to teda nevadilo, myslím, že to i ukázalo jak se s tím kdo dokáže poprat a udržet pozornost až do konce, každopádně kratší průběh by asi většina lidí uvítalo. Ceny, které byly jako i minule dokonce pro prvních deset rozhodně stály za to a když už pro nic jiného tak se vyplatilo vydržet až do konce : -) Nezbývá než doufat, že tradice bude pokračovat i příští rok!

(pozn. autor je spolupracovníkem Akademie Aegis, po loňském 12.místě byl letos 5.)

TACTICAL CUP 2012

tc2012_1_blog

29.4.2012 proběhla na střelnici Fox Chloumek u Mělníka střelecká soutěž TACTICAL CUP 2012 obsahově zaměřená na praktickou/obrannou střelbu z dlouhých a krátkých zbraní resp. jejich kombinaci.
celý článek

SPOUŠŤOVÝ MECHANIZMUS u obranné zbraně... Co byste měli vědět, než začnete „ladit“

spmech_blog

V poslední době jsem (opět) s několika lidmi diskutoval na téma úprav spoušťového mechanizmu u obranné zbraně a proto jsem sáhl do archivu a vytáhl článek ze začátku roku 2011, ve kterém jsem se snažil toto téma nějak komplexněji pojmout a vysvětlit.
Správné ovládání spouště je jednou z klíčových součástí základní střelecké techniky a proto se mu pomocí specifických drilů důkladně věnujeme na všech úrovních výcviků.
celý článek

Seminář "Teleskopický obušek" pro příslušníky Útvaru rychlého nasazení PČR

urn_teleskop_blog

Začátkem dubna roku 2012 proběhl specializovaný seminář v zacházení s teleskopickým obuškem určený pro vybranou skupinu příslušníků Útvaru rychlého nasazení Policie ČR. Tento kurz vedl instruktor Martin Hradecký pod hlavičkou Akademie Aegis a navazoval na sérii již proběhlých kurzů zaměřených na boj zblízka, střeleckou přípravu nebo bojové použití nože.
celý článek

proběhl Základní zbrojířský kurz pro zbraně zn.GLOCK

g_blog

6.4.2012 proběhl další ze zbrojířských kurzů zaměřených na pistole zn.GLOCK
Fotogalerie na FB

proběhl kurz K1

k1_blog

31.3.-1.4. proběhl první letošní kurz K1 "Základy obranné střelby". Děkujeme všem za účast a za přístup k výcviku a těšíme se na viděnou v budoucnu.
Fotogalerie na FB

TACTICAL CUP 2012

tc2012_blog

29.4.2012 proběhne na střelnici Fox Chloumek u Mělníka střelecká soutěž TACTICAL CUP 2012 (dříve 5.11 Tactical Cup)
Propozice ke stažení

nové vnitřní pouzdro pro skryté nošení - Apendix/IWB Holster 5.11/BladeTech

iwb_blog2iwb_blog1

Dostalo se nám do rukou nové pouzdro Blade Tech, které se prodává pod značkou 5.11 s názvem „Appendix/IWB Holster“ - je tedy určeno pro vnitřní nošení v pozici „appendix carry“, tj. za kalhotami mírně vpředu. Je vyrobeno z plastu a za opaskem drží pomocí ocelového klipu se zpětným háčkem, zbraň je jištěna za lučík, bez možnosti nastavení síly sevření (tření ). Výhodou je, že pouzdro kryje celý závěr zbraně (tzv. sweat shield) a brání přímému kontaktu s tělem. Jako zajímavost má očko pro nošení malé svítilny s klipem (viz. foto) na přední straně pouzdra.
První vyzkoušení dává tušit, že je to další z řady dobrých pouzder pro tento styl nošení a i když ho v Akademii Aegis příliš nepreferujeme, rádi ho vyzkoušíme a za nějaký čas dáme vědět jak jsme byli spokojeni.

Pouzdro je momentálně je dostupné v černé barvě pro zbraně Glock 19/23 a 26/27 resp. S&W M&P Compact ve verzích pro praváky i leváky.

proběhl kurz první pomoci TRS - poprvé podle systému TECC - Tactical Emergency Casualty Care

TECC_blog

17-18.3.2012 proběhl další kurz první pomoci “Tactical Rescue System TRS – BASIC” s odbornou garancí Czech Association of Combat Medics.
Výcviku se kromě lektorů Jaroslava Duchoně a Aleše Karbana také poprvé po svém návratu ze zahraniční mise zúčastnil
Michal Novotný.
Poprvé byl kurz veden podle systému TECC (Tactical Emergency Casualty Care), pro jehož výuku získala CACM oficiální autorizaci. Tento americký systém poskytování přednemocniční neodkladné péče vychází z osvědčených postupů a principů vojenského sysému TCCC, ale je upraven pro civilní prostředí a je proto více vhodný pro záchranáře-laika v běžném životě.
Kritériím závěrečného písemného testu a praktické zkoušky na tomto kurzu vyhovělo 8 ze 14 účastníků - dlouhodobý průměr úspěšnosti je 72,5%.
Fotogalerie na FB

kurzy pro příslušníky ozbrojených složek na VPŠ MV Brno

kos2_blog

V průběhu února a března 2012 jsme realizovali ve spolupráci s Vyšší policejní školou MV v Brně sérii výcvikových kurzů pro příslušníky ozbrojených složek, seznamujících s výukovým systémem a metodikou Aegis. Několik základních/úvodních kurzů bylo završeno pokročilým dvoudenním seminářem střelecko-taktické přípravy pro policejní instruktory, tématicky zaměřeným na použití zbraně za podmínek snížené viditelnosti a tmy s použitím svítilny.
Celkem těmito kurzy prošlo okolo 50 účastníků z celé ČR, převážně z různých složek Policie ČR (příslušníků OOP, SKPV, instruktorů ŠPS a VPŠ a také instruktorů Útvaru rychlého nasazení a Zásahové jednotky Jmk), ale také z Městských policií, Vězeňské služby, Armády ČR a BIS.

Další kurzy jsou v přípravě, případné dotazy resp. zájem směrujte prosím na náš email. Prvních několik fotografií najdete na FB (album 1, album 2)

IWA 2012

iwa_blog

Tým Akademie Aegis se opět účastnil největšího oborového evropského veletrhu IWA & Outdoor Classics 2012 v německém Norimberku!
Fotogalerii (přes 200 fotek) najdete na našem facebookovém profilu

Leupold VX-R 1,25-4x20mm PATROL

Leupold_blog

Vyzkoušeli jsme novinku v nabídce taktických puškohledů americké značky Leupold, model z řady VX-R 1,25-4x20mm PATROL, na jehož vývoji se podílel nám dobře známý ex-člen Delta Force Jim Smith ze Spartan Tactical.
Jedná se o univerzální, poměrně krátkou a lehkou optiku s proměnlivým zvětšením, která zlepšuje identifikaci cíle a použitelnost dlouhé zbraně na větší vzdálenosti, ale přitom nesnižuje efektivitu a rychlost střelby na blízko.
Připravujeme obsáhlejší článek, nyní zatím
fotogalerie z prvního testování na střelnici, kdy byla optikou osazena puška Proarms Armory PAR Mk.3

Základní parametry:
rozsah 1,25-4x20mm
tubus 30mm
záměrná osnova
FireDot SPR speciálně navržená pro pušky typu AR15 v ráži 5,56mm s osvětleným bodem
osvětlení bodu (stejně jako u řad VX-R, VX-3 a VX-6) má režim pro den a noc, pohybové čidlo a paměť na poslední nastavenou intenzitu osvitu
odolná konstrukce
přesná mechanika s taktickými stavítky pro výškovou a stranovou korekci

Seminář boje zblízka pro příslušníky Zásahové jednotky PČR hl.m. Prahy

roza_cqb_blog

V měsíci únoru proběhl jednodenní intenzivní seminář boje zblízka pro vybranou skupinu příslušníků Zásahové jednotky PČR hlavního města Prahy se zaměřením na oblast CQB
celý článek

URBAN COMBATIVES - Lee Morrison

uc_blog

Martin Hradecký z Akademie Aegis se před pár týdny zůčastnil zajímavého semináře Urban Combatives vedeného jejím zakladatelem Lee Morrisonem
celý report

první střelecký test B&T APC9

apc_blog1

Jen tři dny jsme čekali na příležitost vyzkoušet novinku B&T APC9 na střelnici! První poznatky a dojmy ze střelby předčily naše očekávání. APC9 v kombinaci s kolimátorem Aimpoint Micro TL1 je povedená zbraň s výbornou ergonomií a ovládáním.
Zajímavostí konstrukce je použití spoušťového mechanizmu z AR15 a pružný doraz (tzv.buffer) dynamického závěru. Ovládací prvky – pojistka, záchyt závěru, záchyt zásobníku – jsou plně oboustranné a natahovací páka se dá podle preferencí umístit vlevo nebo vpravo. Součástí zbraně jsou i nouzová výklopná mechanická mířidla.
Vystříleli jsme ze zbraně cca 400 nábojů a vykoušeli jsme různé druhy střeliva 9 mm Luger – S&B 115gr. TFMJ Nontox, S&B 124gr. FMJ (NATO specifikace), S&B Subsonic 140gr. FMJ , S&B 124gr. SP a CCI Blazer 115gr. FMJ), včetně jejich namixování do jednoho zásobníku. Vše bez závady.
Získávání zkušeností s APC9 bude pokračovat a výsledkem bude profil+test, který posléze naleznete ve Zbraních a Nábojích a v rozšířené podobě i zde na AEGIS BLOGu.
fotogalerie z prvního testování

poprvé v ČR - B&T APC9

bt_blog5

V těchto dnech se v ČR poprvé objevila dlouho očekávaná a avizovaná novinka švýcarského výrobce B&T (Brugger&Thomet) - karabina APC (Advanced Police Carbine) v ráži 9 mm Luger.
celý článek

nové pouzdro pro skryté nošení: Uncle Mike's REFLEX poprvé v ČR

um_r_blog_1a
um_r_blog_2

17.2.2012 se v ČR poprvé oficiálně objevilo nové zajímavé pouzdro – Uncle Mike’s REFLEX, které na základě našeho doporučení dovezla firma Proarms CZ, zástupce této značky.
Jedná se o
kydexové pouzdro pro skryté nošení, vybavené vnitřním pojistným systémem I.R.T. (Integrated Retention Technology), ovládané/odjišťované při tasení mírným vytočením rukojeti zbraně směrem k tělu. Zbraň se automaticky zajistí vložením do pouzdra. Podobný princip už dříve Uncle Mike’s použil u taktických stehenních a služebních pouzder.
Pouzdro Reflex se dodává v sadě s průvlekem na opasek a vyměnitelným pádlem, doporučená maloobchodní cena je 990Kč.
Samozřejmě pouzdro pořádně dlouhodobě vyzkoušíme a budeme následně reportovat, ale už i první dojmy něco napovídají. Ve verzi s průvlekem (se stavitelným náklonem) pro dvě šířky opasku (odlišné provedení od std. kydexových UM pouzder) je to “na první šáhnutí” velmi dobra volba a splňuje všechny nároky na kvalitní pouzdro po tento druh nošení. Tasení s odjištěním je bezproblémové, přirozené a lze ho nouzově provést i nedominantní rukou.
Aktuálně jsou dostupná pouzdra
na pistole Glock (výrobce uvádí modely 17, 19, 21, 22, 23, 26, 27, 31, 32, 33, 34, 35 – doporučoval bych ho nejvíce pro G17/19 a příslušné varianty v jiných rážích), vyrábí se take pro Sig Sauer P220 a P226, Smith & Wesson série M&P a SD9/40, 1911 Commander, Ruger SR9/40, SR9c/40c, Beretta 92 a 96, Springfield XD a XD(m) a Taurus 24/7 G2. Všechna pouzdra jsou zatím pouze pro praváky.

článek "Vojenský a kosmický výzkum rozvíjí metody léčby ran"

Článek "Vojenský a kosmický výzkum rozvíjí metody léčby ran" (www.armadninoviny.cz) jehož autorem je náš kamarád, “vesmírný medik” Pavel Boháček, kterého jsme poznali na kurzu první pomoci Tactical Rescue System.
Pavel je profesionál v oblasti zdravotnictví, se zaměřením na problematiku vesmírných letů a medicínu extrémních prostředí obecně a mj. stojí za projektem
Human Exploration Projects (web, facebokový profil, YouTube kanál)

časopis Zbraně & Náboje nově na facebooku

ZN_blog

Od 16.2.2012 začala fungovat facebooková stránka časopisu Zbraně & Náboje.
Věříme, že se podaří využít všech možností, které tohle prostředí nabízí a že to bude dobrý bonus k tištěnému vydání. Mj. to může být dobré místo pro vyjadřování se k jednotlivým článkům a zpětnou vazbu časopisu obecně. Za Akademii Aegis (do ZN přispíváme už od roku 2003), můžeme slíbit, že tam např. budeme dávat odkazy na naše články s rozšířenou fotogalerií.

Paul Castle 1959-2011

214966-1

Když se řekne jeho jméno, většině nebude znít povědomě, ale když přidáme název jeho střeleckého systému - Center Axis Relock Shooting System (CAR) - neboli Systém centrální osy, bude jasněji.
V ČR bohužel udělal medvědí službu systému CAR kdysi jeden článek, který ho podával v hodně zkreslené podobě a spíš vzbuzoval posměch než zájem. Ve skutečnosti se jednalo o smysluplný komplex střeleckých technik a celkového konceptu přístupu k problematice reálného použití zbraní, který stálo za to blíže pochopit. Paul Castle byl Angličan usazený v USA, kde vedl výcvikové středisko Sabre Tactical a my jsme s ním poslední dva roky udržovali kontakt.
CAR se vyvíjel a získával si svoje „místo na slunci“ a dokazoval, že to není jen komerční bublina. Paul Castle byl zajímavá instruktorská osobnost a připravovali jsme se využít jeho velkorysé nabídky k absolvování instruktorského kurzu systému CAR v jeho výcvikovém centru v USA letos v dubnu...
Bohužel až před krátkou dobou jsme se dozvěděli, proč v druhé polovině loňského roku komunikace ustala. Paul podlehl rakovině...
RIP

Vyznamenání Bronze Star Medal za záchranu života pro českého vojáka

mn_blog1

Michal Novotný, příslušník armády ČR (102.průzkumný prapor z Prostějova) a jeden z instruktorů Czech Association of Combat Medics, se kterou spolupracujeme, dostal v Afghánistánu z rukou náčelníka štábu US Army generála Martina E. Dempseyho vyznamenání Bronze Star Medal za záchranu života amerického vojáka. Michale gratulujeme!
původní zpráva (www.eur.army.mil)
oficiální práva (www.mise.army.cz)
reportáž (Události ČT 14.2.)
článek popisující okolnosti akce (www.mise.army.cz)

PROARMS ARMORY PAR Mk.3 - na návštěvě výroby

par_blog_tit

V lednu 2012 jsme rádi využili možnosti návštěvy firmy PROARMS ARMORY a místa, kde se vyrábí a kompletují pušky PAR Mk.3. Provedli nás a vysvětlili procesy výroby pánové Ivo Hofman a Václav Vinduška, jinak též “otcové” této vynikající české zbraně.
Byli jsme u začátků (mj u prvního testování verze Mk.1 a vyzkoušeli jsme i vývojové verze směřující k Mk.3), s Proarms CZ úzce spolupracujeme už řadu let a pojí nás i přátelské osobní vztahy, proto to byla velmi příjemná příležitost nahlédnout do zákulisí, která není úplně běžná.
Chystáme o této zbrani samostatný článek, který zhodnotí naše zkušenosti a získané informace, zatím alespoň malá ochutnávka v podobě
fotogalerie.

chest rig Aegis s českými policisty na výcviku v USA

chr_blog

V říjnu 2011 se několik příslušníků PČR účastnilo výcviku v USA a jeden z nich (člen zásahové jednotky) měl s sebou i náš chest rig.
Po návratu nám poslal pár fotek...děkujeme a dělíme se o ně
více fotografií

proběhl kurz K7

k7_blog

V sobotu 28.ledna 2012 se konal další z našich kurzů - tentokrát K7 “Světlo&Tma”, tématicky zaměřený na použití zbraně za snížené viditelnosti a za tmy se svítilnou
fotogalerie

střelecká příprava Hradní stráže nově podle metodiky Aegis

P1170250a

Od instruktora Hradní stráže (a našeho spolupracovníka) Marka Hvížďaly jsme dostali report o novém systému střelecké přípravy této složky a rádi ho zveřejňujeme.
celý článek

pozvánka do Brna na střelecký seminář pro příslušníky ozbrojených složek

VPS_blog

Rádi bychom vás pozvali na střelecký seminář „ZÁKLADNÍ KURZ SYSTÉMU AEGIS (K1-OS)“ pro příslušníky ozbrojených složek, který pořádáme ve spolupráci s Vyšší policejní školou MV v Brně.
Kurz je zaměřený na představení a vysvětlení výcvikového programu služební střelecko-taktické přípravy Aegis pro ozbrojené složky, který už řadu let vyučujeme (viz. web sekce
Reference a Pořádali jsme) – více info take zde resp. nás prosím kontaktujte přes formulář nebo napište na email info@aegisteam.cz

Termín
13-14.3.2012 (út+st), cena 2000Kč/os., místo konání VPŠ Brno (krytá střelnice).

proběhl další kurz první pomoci Tactical Rescue System TRS-BASIC

trs2_blog

O víkendu 21-22.1.2012 proběhl další první pomoci - poskytování přednemocniční neodkladné péče “Tactical Rescue System TRS – BASIC”. Děkujeme všem účastníkům za jejich přístup a poctivou práci, která slavila efekt. Všech 13 jich úspěšně prošlo závěrečným testem. Gratulujeme!
fotogalerie

novinky ze SHOT SHOW

V americkém Las Vegas právě skončila největší světová výstava v oboru zbraní, střeliva a všeho, co s tím blízce i vzdáleně souvisí - SHOT SHOW 2012. Průběžně jsem sledoval řadu webových stránek, blogů, facebookových profilů (když už jsem tam nebyl...) a vybíral pro sebe a kolegy některé novinky, zajímavosti i “zajímavosti” - abych se nakonec rozhodl se o ně podělit i s vámi.
Většina toho “nej” se objeví za pár týdnů na (pro změnu) největší evropské akci tohoto druhu - veletrhu IWA v Norimberku 9-13.3., kam se samozřejmě chystáme a kterou budeme mj. reportážně pokrývat pro časopis Zbraně a Náboje a poprvé i pro náš blog resp. fb profil.

SHOT-Show-Large-logo-300x246 oficiální stránky

souhrnné fotoreporty z jednotlivých dní z webu ITS Tactical: Media Day, Den1, Den2, Den3, Den4

zbraně: LaRue AR15 “vzor Chris Costa”, brokovnice Remington R12P Tactical, puška Heckler&Koch G26, samočinná pistole Glock 18C, pistole Springfield XD-S

střelivo: munice do dlouhých zbraní s polymerovou nábojnicí

nože: pevný nůž ESSE Candiru info1+info2, zavírací nůž Zero Tolerance ZT 560/561, nářaďový nůž Emerson info1+info2, zavírací nůž Strider, novinky Leatherman info1+info2+info3+info4+info5, pevný nůž Gerber De Facto, pevný nůž 5.11 SidePick

svítilny: nová značka LensLight, novinky SUREFIRE, čelovka Petzl Nao, ruční svítilny 5.11 ATAC, svítilna Princeton Tec Charge Pro

zaměřovače: Leupold Mark6, Aimpoint Micro T-1 2MOA info1+info2, nové laserové značkovače Laser Devices

pouzdra: kydexová pouzdra Orion Concepts, minipouzdro Raven Vanguard2

výstroj/vybavení: nosič plátů S&S, nosič plátů 5.11, batoh 5.11 All Hazards, rukavice 5.11 ScreenOps

příslušenství pro dlouhé zbraně: AR15 příslušenství Line of Fire, vysokokapacitní zásobníky XS .308 pro AR15, příslušenství Magpul Handstop+XTM krytky, pažba Rem870, předpažbí Rem870, pevná pažba MOE

ostatní: obušky ASP, obušky RCB Peacekeeper Product International, tréninkové "zbraně" DTS

na vlně “zombie”... : krvácející zombie terče, Leupold VX-R Zombie, Zombie EOTech a jedna všeříkající poznámka na příslušné téma od chlapíka jménem Andrew Tuohy, který mj.provozuje zajímavý blog a FB profil

první kurz v r.2012 - střelecký výcvik pro MP Kojetín

mpkoj_blog

Výcvikový rok 2012 pro nás začal dříve, než bývalo v minulých letech obvyklé. Už první týden v lednu jsme vyjeli na Moravu vést kurz pro Městskou policii Kojetín. Skupinu tvořila kompletní sestava strážníků této MP a další pozvaní hosté z MP Zlín a Armády ČR.
celý článek

S.P.E.A.R. & Personal Defense Readiness - seminář reálné sebeobrany

spear_blog

Na konci roku 2011 proběhl v Praze specializovaný seminář zaměřený na americký systém sebeobrany Personal Defense Readiness (PDR), který pro vybranou skupinu instruktorů z Akademie Aegis a Arnis & Balaraw fighting clubu vedl pan Josef Procházka – jediný oficiálně certifikovaný instruktor společnosti Blauer Tactical Systems v České republice.
celý článek

kolimátor Aimpoint MICRO T-1 konečně s tečkou 2MOA !

t1_2MOA_blog

Na právě probíhajícím veletrhu SHOT SHOW v americkém Las Vegas představil Aimpoint to, co do teď jen testovaly novozélandské speciální síly - model MICRO T-1 s tečkou 2MOA. Fakt, že do teď byl k dispozici "pouze" s 4MOA, byl snad jediné malé negativum tohoto jinak skvělého zaměřovače! Teď už není pochyb co v této kategorii dát na pušku : -)
(foto
GearScout) video
------------------------------------------------------------------------------
aktualizace 20.1.
tento kolimátor bude dostupný také ve verzi H-1

Bulgarian Bag

bgbag_fighters_blog

Vyšlo v časopisu Fighters magazine č.1-2/2012 v rámci článku představujícího tuto tréninkovou pomůcku. Pár dalších fotek najdete i ve fotogalerii ze zmíněného kurzu K3.

poprvé v ČR - Glock 21 Gen4

G21G4_3G21G4_4

Teprve před pár dny se v ČR objevil nejnovější z rodiny Glocků 4.generace - model 21 v ráži .45ACP. Po prvním vyzkoušení (zatím bez střelby) a se znalostí modelů G21 a G21SF, si troufnu tvrdit, že srovnání mezi G21 a G21 Gen4 vyznívá jednoznačně pro novější typ a otevírá se tak cesta pro střelce s menší rukou toužící po Glocku v této ráži. Subjektivně vyznívá toto srovnání jednoznačněji než mezi G17 a G17 Gen4...
Podle informací od dovozce už se jich několik distribuovalo k prodejcům v ČR, takže toho svého můžete směle kontaktovat.
bližší info

novinky SUREFIRE pro rok 2012

sf2012
(pro video klikněte na obrázek)

Je vidět (a je to dobře), že se tento výrobce špičkových svítilen a dalšího vybavení “probudil” a pro rok 2012 připravil pořádnou dávku novinek, především mezi ručními a zbraňovými svítilnami.

výcvik pro Zásahovou jednotku PČR Jihomoravského kraje

ZJ_blog

V závěru roku 2011 jsme navázali výcvikovou spolupráci s policejní Zásahovou jednotkou Jihomoravského kraje, sídlící v Brně.
celý článek + bonusová fotogalerie na FB

školení AIMPOINT

P1070311

Za tu dlouhou dobu, co střílíme a věnujeme se výcvikům, jsme na dlouhých zbraních vyzkoušeli řadu různých zaměřovačů – většinu druhů, typů i značek, co se u nás vyskytují. K těm kolimátorům, které máme nejraději a nejvíce doporučujeme, patří jednoznačně švédský Aimpoint.
Díky dlouhodobé spolupráci s firmou
MPI CZ s.r.o., která na českém trhu tuto značku zastupuje, jsme měli možnost absolvovat zajímavé školení zaměřené na produkty Aimpoint z tzv.profesionální řady, určené zejména pro oblast armádního a policejního použití.
Školení
exkluzivně pro Akademii Aegis připravil Petr Dačev (který jako hlavní lektor vede také náš Základní zbrojířský kurz Glock), mj. s využitím nejnovějších informací a zkušeností z akce Aimpoint Education Days, které v roce 2011 ve Švédsku absolvoval (speciální školení výrobce pro jednotlivé regionální zástupce). Profesionálně vedená prezentace a možnost na jednom místě porovnat a vyzkoušet většinu typů zaměřovačů, montáží a doplňků, seznámit se detailně se všemi technickými parametry, procesem výroby a testování a doporučenými postupy výrobce (např. správná montáž a nastřelování ) byla velice přínosná.
Školení obohatilo náš rozhled v této oblasti, potvrdilo některé názory a vlastní poznatky a např. můžeme v budoucnu lépe poradit s výběrem správného zaměřovače, takže i ostatní budou mít z naší zkušenosti efekt.
fotogalerie

PF 2012

PF2012

Tak a je další rok je za námi…díky vám všem, kteří jste ho prošli s námi a prokazovali nám svůj zájem, podporu a přátelství. I v roce 2012 se budeme snažit zlepšovat co se dá, vymýšlet nové zajímavé věci a naplno se věnovat práci, která pro nás není jen prací...

Přejeme vám do dalšího roku hodně síly a vůle překonávat překážky na cestě…

proběhl první kurz první pomoci Tactical Rescue System TRS-BASIC

trs_blog

Jednou z novinek roku 2011 byla nabídka kurzu první pomoci - poskytování přednemocniční neodkladné péče “Tactical Rescue System TRS – BASIC”, který pod naší hlavičkou vedou instruktoři C.A.C.M. a jehož první termín proběhl v prosinci.
celý článek, rozšířená fotogalerie

instruktor C.A.C.M. Michal Novotný

mn_blog

Přečtěte si článek o jednom z instruktorů Czech Association of Combat Medics (se kterou spolupracujeme na kurzu první pomoci TRS/TECC) a jeho aktuálním působení v 8.jednotce PRT v afghánském Lógaru

28-29.12.1941

RCH_blog

V 2.24hod. nad ránem 29.12.1941 začala seskokem dvojice parašutistů skupiny Anthropoid, Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka, na českém území operace, která o pár měsíců vyvrcholila úspěšným atentátem na Reinharda Heydricha. Letounu Halifax britské 138.perutě pro speciální úkoly velel Ronald C. Hockey...
osobní vzpomínka na R.C.H.

Kde tráví Aegis Štědrý den?

blog_tit
odpověď dostanete kliknutím na fotku

Vánoce jsou tady Happy

PF2012_blog

na výcviku s izraelským instruktorem - AVI NARDIA a jeho střelecký systém

avi_blog

V roce 2011 navštívil Avi Nardia Českou republiku dvakrát, poprvé v květnu, kdy zde vedl kurz zaměřený na celkové seznámení se systémem Kapap Combatives (boj zblízka, obrana proti střelným a chladným zbraním, boj s nožem atp.). Podruhé v prosinci, kdy byl jeho několikadenní kurz Kapap doplněn o seminář zaměřený na bojovou střelbu.
celý článek

neobvyklá "závada" na Glocku...

Nedávno se při jednom výcviku přihodila poměrně kuriózní “závada” na pistoli Glock Happy
celý článek

proběhl INSTRUKTORSKÝ KURZ pro příslušníky ozbrojených složek

P1070063

Na konci listopadu 2011 proběhl další z instruktorských kurzů pro ozbrojené složky „Moderní trendy a metodika střelecko-taktické přípravy“
celý článek

proběhly kurzy K3 a K1

Poslední dva standardní kurzy na otevřené střelnici proběhly v letošní sezóně na střelnici Choumek v termínech 29-30.10. (K3 Expert) a 5-6.11.2011 (K1 Základy obranné střelby).

044a001a
Vstup do fotogalerie = kliknutí na příslušnou fotku

test balistické ochrany zn. SAT

Pasted Graphic 1

V roce 2011 se do ČR začaly dovážet prostředky balistické ochrany belgické firmy SAT - Sioen Armour Technology, která je jejich největším výrobcem v Evropě a jedním z největších na světě.
Vzhledem k dlouhodobé spolupráci Akademie Aegis s MPI CZ a dřívějším zkušenostem s testy balistických materiálů jsme byli požádáni o provedení testu několika výrobků z produkce SATu. Kromě celkového uživatelského zhodnocení a
testování balistické odolnosti jsme vyzkoušeli i míru ochrany balistické vesty proti útokům chladnými zbraněmi
celý článek

kurz Spartan Tactical "VIP Protection – HIGH RISK VEHICLE OPERATIONS"

P1060510a

V listopadu 2011 navštívil Českou republiku znovu - už počtvrté - Jim Smith, bývalý člen speciální armádní jednotky Delta Force, nyní majitel a hlavní instruktor amerického výcvikového centra Spartan Tactical.
Přijel na osobní pozvání Akademie Aegis, aby zde vedl další výcvik, tentokrát zaměřený na problematiku výkonu
osobní ochrany ve vysoce rizikovém prostředí s důrazem na přepravu v automobilech.
celý článek

další výcviky pro Útvar rychlého nasazení PČR aneb spolupráce pokračuje…

Pasted Graphic

Na podzim roku 2011 proběhlo několik dalších specializovaných seminářů pořádaných Akademií Aegis pro vybranou skupinu příslušníků URNA. Jedním z nich byl i výcvik sebeobrany zaměřený na oblast CQB a na obranu a bojové použití nože.
celý článek

zahajujeme KURZY PRVNÍ POMOCI Tactical Rescue System ve spolupráci s Czech Association of Combat Medics

med_blog_tit

Akademie Aegis ve spolupráci s profesionály z Czech Association of Combat Medics zahajuje pořádání kurzů první pomoci “Tactical Rescue System” na bázi systému neodkladné přednemocniční péče v bojových/taktických podmínkách TCCC (Tactical Combat Casualty Care) upravený pro civilní prostředí.
První termín je naplánován na 3-4.12.2011 - přihlášky v sekci Termíny
kompletní informace o kurzu

kurz FAMILY SURVIVAL aneb Jim Wagner Reality-Based Personal Protection poprvé v České Republice!

fs_blog_tit

Ve dnech 20.-22. září 2011 navštívil poprvé Českou Republiku zakladatel společnosti Reality-Based Personal Protection (RBPP), pan Jim Wagner - světová instruktorská legenda sebeobranných systémů a výcviků ozbrojených složek - aby zde vedl speciální kurz FAMILY SURVIVAL.
Jak už název napovídá, je tento kurz zaměřen na
problematiku ochrany rodiny a to v tom nejširším slova smyslu. Výcvik byl Jimem vedený nejen s cílem účastníkům předat obsah teoretických znalostí a praktických dovedností, ale zároveň se zaměřil i na to, jak jednotlivé části tohoto bezpečnostního konceptu vyučovat.
celý článek

Jim Wagner a RBPP nově na našem webu

Aktualizovali jsme část webu Absolvovali jsme (v sekci O Aegisu), přidáním informací o Reality-Based Personal Protection vč. detailního instruktorského profilu Jima Wagnera

proběhl kurz K2

012

Ve dnech 15-16.10.2011 se konal další z kurzů Akademie Aegis - kurz K2 "Pokročilé techniky obr.střelby. I přesto, že byl poznamenaný mimořádnou událostí, proběhl celkově velmi dobře, protože se sešla nadstandardně naladěná skupina a i počasí přálo více, než se v tomhle datu dalo doufat...
fotogalerie

nehoda při výcviku – střelné poranění

V sobotu 15.10.2011 se na kurzu Akademie Aegis - v důsledku vlastní chyby a nedodržení zásad bezpečné manipulace se zbraní – postřelil jeden z účastníků.
Po třinácti letech fungování Akademie Aegis došlo k tomu, co všichni doufáme, že se nikdy nestane, ale s čím do velké míry počítáme a na co se cíleně připravujeme...
Abychom předešli vzniku fám a spekulací, chceme podat objektivní popis této situace.
celý report

Z&N č.11/2011: rozhovor s ředitelem ÚRN P ČR, panem Liborem Lochmanem

urna_zn_blog

V časopisu Zbraně a Náboje č.11/2011 vyšel obsáhlý rozhovor s ředitelem Útvaru rychlého nasazení Policie ČR, panem Liborem Lochmanem, ve kterém zmiňuje i spolupráci tohoto útvaru s Akademií Aegis
celý článek

instruktoři Akademie Aegis na střeleckém testu NRA Marksmanship Qualification Program

DSC_0016

Měli jsme možnost absolvovat kvalifikační testy podle pravidel americké střelecké organizace NRA - National Rifle Association of America pro pistoli a pušku, konkrétně se jednalo o kvalifikační testy High Power Rifle Qualification (Sporting Rifle Course) pro dlouhou zbraň a Pistol Qualification pro krátkou zbraň.
celý report

proběhly kurzy K8 a K9

O víkendu 8. a 9.10. 2011 proběhly kurzy K8 „Týmová spolupráce“ a K9 „Skryté nošení”. Přestože počasí zrovna nepřálo, kurzy byly naplněny a proběhly podle plánu. Děkujeme všem střelcům za účast.

IMGP4650 023
(pro vstup do fotogalerií klikněte na fotografie)

Ledvinku Aegis používají policisté z jednotky URNA!

Ve velmi zajímavé knize s názvem “URNA - 30 let policejní protiteroristické jednotky" (autor Eduard Stehlík a kolektiv), která vyšla v minulých týdnech, se objevila i fotografie potvrzující, že příslušníci tohoto elitního útvaru používají ledvinky Aegis.

ledvinka_urn_blog
větší foto (scan z knihy)

Základní zbrojířský kurz GLOCK - nový termín

Po letní pauze opět vyhlašujeme termín školení pro majitele pistolí Glock a zájemce o hlubší poznání této zbraně (např.před jejím nákupem) - Základní zbrojířský kurz GLOCK.
Bude se konat v Praze (kousek od centra) v pátek 25.11.2011 od 17,30hod. Detailní info o místě konání a popis cesty obdržíte po přihlášení.
Kurz jako hlavní lektor povede, jako tradičně, výrobcem autorizovaný školitel a hlavní zbrojíř dovozce MPI CZ s.r.o., pan Petr Dačev.

3.10.1993

rip

3.10.2011 uplynulo už 18 let od památné bitvy v somálském Mogadišu, jejími účastníky nazývané “Battle of the Black Sea”, ve které 18 amerických vojáků zemřelo (5 z Delta Force, 6 z 75.Rangers, 5 z 160.SOAR a 2 z 10.Horské divize) a 73 bylo zraněno.

Vzhledem k našemu přátelství s Jimem Smithem, v té době odstřelovačem Delta Force na palubě prvního sestřeleného vrtulníku Blackhawk "Super 61" si ji připomínáme i my...

RIP

Akademie Aegis je na Facebooku!

Ano, je to tak, už jsme tam taky... fb AKADEMIE AEGIS

nová podoba webu aegisteam.cz

19.9.2011 jsme spustili dlouho připravovanou novou podobu webových stránek Akademie Aegis.
Kromě jiného grafického stylu jsou především nově a komplexněji zpracované informace, které vám lépe přiblíží “co jsme zač”, co nabízíme, co umíme a z čeho vycházíme (vč. profilů zahraničních systémů a jejich instruktorů) a kdo všechno už poptával naše služby. Aktualizované jsou také popisy jednotlivých nabízených kurzů a výcviků.
V části “eshop” najdete na jednom místě všechny produkty zn.Aegis + pár věcí, které vás identifikují jako příznivce Akademie Aegis Winking

přidaný termín kurzu K1

Pro velký počet náhradníků na zářijový kurz K1 “Základy obranné střelby”, které bohužel nebudeme moct uspokojit, jsme přidali ještě další termín, a to 19-20.11. Přihlášky zde.

novinka v eshopu - CHEST RIG AEGIS

DSC_0419

Rádi bychom vás upozornili na nejnovější přírůstek vybavení se zn.Aegis, který jsme navrhli, ve spolupráci s S.P.M.Liberec vyrobili a teď je dostupný pro každého - CHEST RIG AEGIS.
Jeho popis, fotky a další informace naleznete
zde

Výcvik pro jednotku URNA

01

Akademie Aegis navázala spolupráci s elitním Útvarem rychlého nasazení PČR, pro který uspořádala oficiální výcvik

Avi Nardia - KAPAP

03

Seznamte se s Avim Nardiou a izraelským systémem
KAPAP

RBPP Jim Wagner

P3190090

Na
kurzu s Jimem Wagnerem...

Kurz CQB Spartan Tactical

DSC_0113

Jim Smith vedl v březnu 2011 v ČR další kurz, tentokrát výcvik technik CQB pro vybranou skupinu příslušníků ozbrojených složek, lidí z bezpečnostního resortu a instruktory Akademie Aegis

Výcvikový kurz TACTICAL CARBINE od Spartan Tactical USA - poprvé v ČR

id131_012

Zkušenosti z kurzu TACTICAL CARBINE vedeného poprvé v ČR americkým instruktorem Jimem Smithem ze SPARTAN TACTICAL

TEST: nůž Ka-Bar TDI Law Enforcement Large

tdi
Test nože Ka-Bar TDI

AEGIS BLOG